Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogy kell usb otg kábelt...

Azandris88 kérdése:

Hogy kell usb otg kábelt 5V-tal ellátni? Elrontottam valamit amikor ezt megpróbáltam

Figyelt kérdés

Egy youtube-on talált videó alapján akartam megoldani a problémát.A videó szerint négy kábel fut az usb otg kábelben, egy zöld, egy fehér, egy piros és egy fekete. A zöld és a fehér az adatkábelek, míg a másik kettő a tápkábelek. A furcsa az volt, amiben az én kábelem eltért a videóban szereplőtől, hogy a négy kábel egy fólia szigeteléssel volt becsomagolva és azon kívül sok kis alumínium szál futott és egy tekert rézkábel is. Feltételezem ez a sok alumínium szál a földelés, és a fólia a szigetelés miatt kellett, de arra nem jöttem rá mi lehet a réz kábel. minden esetre azt nem szakítottam meg, kibogoztam a piros és fekete kábelt, elvágtam őket, a kábel usb negatív feje felé futó részhez tekertem hozzá egy számítógépes hangfalszett usb tápjának két kábelét. ezek piros és fehér színűek voltak. A videóban a srácnak ugyan ilyen színű kábelei voltak itt is, mondta hogy a fehér helyett általában fekete szokott lenni, de itt nem, hát nekem sem. összekötöttem a levágott usb tápkábel piros drótját az usb otg pirosával és a tápkábel fehérét a usb otg feketéjével. igyekeztem megfelelően szigetelni majd kipróbáltam.

Két eszközt tudtam kipróbálni, egy egeret, és egy tablet tokot melybe usb-vel szerelt billentyűzet van. Mindkettőt az Asus memo pad hd 7 tabletemhez próbáltam. Az egér bekapcsolást jelző lámpái világítani kezdtek, de a várt kurzor nem jelent meg, és nem tudtam használni az egeret. a billentyűzet lámpái ugyanakkor csak felvillantak egy pillanatra, majd kialudtak, és ugyancsak nem tudtam vele gépelni. Feltételezem jó kábeleket kötöttem össze, mert ha nem akkor az egerem nem kapott volna áramot. a tabletnek így fel kéne ismernie az eszközöket, mert több videót találtam a youtube-on ahol így használják, ugyanezt a típusú tabletet.

Ennyi a "rövid" történet, remélem semmit nem hagytam ki, és talán még érthető is. Kérem aki ért hozzá segítsen



2014. szept. 3. 22:43
 1/1 KPali válasza:

Lehet már nem aktuális, de kíváncsi vagyok mire jutottál.

Szóval a külső erek jelentik a kábel árnyékolását, az nem jelent problémát. Neked a négy belső kábel kell. Illetve abból is az a kettő, amin a tápfeszültség fut. Az mondjuk nem teljesen értem, hogy miért kell külső tápot adni a kábelre. Az OTG képes eszköznek szerintem ki kellene adnia az 5V-ot. Ebben nem vagyok annyira képben, mindjárt utána olvasok. :) Viszont ha jól kötötted volna be a vezetékeket, akkor működnie kellene a cuccoknak. A gond a színekkel lehet. Sajnos nem nagyon lehet rájuk hagyatkozni, tekintve hogy mindenki úgy köti be a színeket a kábelén, ahogy jól esik. Az, hogy valamennyire működtek az eszközeid az úgy is lehet, hogy mondjuk a DATA+ -ra tetted az 5V-ot, és az az eszközön belül visszatáplált a tápfeszre. Szükséged lenne egy multiméterre hogy kisípold melyik ér melyik. USB csati kiosztást könnyen találsz a neten.

2014. dec. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!