Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » E-book olvasók tényleg kevésbé...

Nutritio kérdése:

E-book olvasók tényleg kevésbé terhelik a szemet használat közben, mint egy hagyományos számítógép vagy laptop képernyője?

Figyelt kérdés
A tanulmányaim miatt rengeteget intenetre feltöltött dokumentumot kell olvasnom, de az sajnos nincs a lehetőségeim között, hogy ezeket kinyomtassam, mivel van köztük 1000 oldalas pdfeket, ami elég drága és pazarló mulatság lenne, ezért arra gondoltam, hogy egyszerűbb lenne beszerezni egy ebookot (pl.: kindle), ami kis helyen is elfér, és nem kellene naponta órák hosszat a laptopom kijelzőjét bámulnom, ami tudtommal elég egészségtelen a szemnek, ezért szeretném megtudni, hogy érdemes-e az ebook, ugyanolyan hatással van a szememre, Mintha egy sima könyvet olvasnék?

2014. okt. 19. 20:01
 1/1 anonim ***** válasza:

Igen, ugyanolyan mint egy papírkönyv, mert a kijelzője nem lcd mint a laptopnak, hanem eink.

[link]

A szemet csak annyira fárasztja mint egy papírkönyv olvasása.

Nekem van egy, szeretem.



Viszont a kérdésben pdf dokumentumot írtál, ami nem a legszerencsésebb formátum. A pdf nem ebook formátum.

Megjeleniti az ebookolvasó a pdf-t, de pont a pdf sajátoságai miatt (formátum megtartás, minden platformon azonos megjelenés), nincs szövegtördelés, betűméret állítás, nehezen kezelhető, olvasható.

Ezért érdemes ebook formátumra konvertálni.

Természetesen a pdf konvertálható ebook formátumra (pl:mobi, prc, epub), egyik legegyszerűbb erre a Calibre program

[link] .


Milyen pdf? Sima szöveges, vagy szkenelt?

A sima szövegessel nincs gond, de a szkenelt képként tárolja a szöveget, és ennek kinyerése már nehézkesebb, OCR programot igényel.

2014. okt. 20. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!