Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Rosszat tesz a gépnek, ha...

Rosszat tesz a gépnek, ha egész nap be van kapcsolva? Meddig érdemes max. Bekapcsolva tartani?

Figyelt kérdés

2015. jan. 19. 19:58
 1/8 anonim válasza:
Ha mosogép akkor igen :D De ha pc-ről van szó akkor az asztali gépek állandó működésre lettek kitalálva, a laptop már nem.
2015. jan. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A gépnek nem, a villanyszámlának illetve az alvó embereknek igen
2015. jan. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Szirty ***** válasza:

A számítógépek maximális üzemidejét az élettartamuk befolyásolja.

Az élettartamuk pedig a körülményektől és az igénybevételtől függ.


Nyilván a gépek "életének" hossza véges. Minden működéssel töltött óra újabb szeg a koporsóba. :-)

Jó minőségű hardverrel évekig elmennek hiba nélkül. Akkor tartsd bekapcsolva ha van értelme hogy be legyen kapcsolva.

2015. jan. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Seed miatt hagytam bekapcsolva mára, egyébként kikapcsolom

Köszönöm a válaszokat!

(nem mosógép, jó cuccok vannak benne :)

2015. jan. 19. 20:17
 5/8 anonim ***** válasza:

Annyival kiegészíteném, amit #3 mond, hogy a gépek élettartamát nem csak a működéssel eltöltött idő határozza meg. Ez nem úgy van, hogy pl. tízezer órát képes működni, és ha letelik, akkor elromlik. Ha készítenénk egy statisztikát, hogy hány óra működés után romlottak el a gépek, még egyazon típus esetén is óriási szórást kapnánk.

Általánosságban elmondható, hogy az elektronikai eszközök a ki-be kapcsolgatással jobban amortizálódnak, mint a folyamatos működéssel. Ha napi 10-szer lenne ki-be kapcsolva a gép, azzal jóval inkább amortizálnánk, mint ha egyfolytában 24 órát működne. (Különösen a merevlemezre igaz ez.)

Azt is meg kell jegyeznem, hogy az egyes részegységek élettartama nagyon különböző lehet. A leggyakrabban talán a táp tud tönkremenni. A memória és az alaplap pedig véleményem szerint a legtartósabbak.

Nekem a mostani gépem immár 8 éves, nem ritka, hogy egész nap megy, van, hogy éjszakára bekapcsolva marad (filmet nézek, elalszok rajta, a gép meg úgy marad), és csak most, majdnem 8 év működés után hibásodott meg benne az alaplap. Előző gépem viszont 3 év után dobta be a törölközőt, pedig az közel sem volt ennyire kihasználva.

2015. jan. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Szirty ***** válasza:

#5-nek:


"Annyival kiegészíteném, amit #3 mond, hogy a gépek élettartamát nem csak a működéssel eltöltött idő határozza meg."


Pontosan így van. Ezért írtam azt, hogy a működéssel eltöltött időtől, a körülményektől, az igénybevételtől és a hardver minőségétől függ leginkább.

Te nem ezt olvastad?

2015. jan. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi srácok!

Ez a ki be kapcsolós dolog új volt nekem nem tudtam hogy rosszat tesz.

2015. jan. 22. 09:19
 8/8 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy önmagában kárt okozzon, nagyon sokat kell ki-be kapcsolgatni. Napi 4-5 bekapcsolás belefér, óránként ennyi már nem egészen egészséges. Ha 10 percre elmész, akkor ne kapcsold le a gépet (se készenlét, se hibernálás stb.), de egy óra távollét esetében érdemes kikapcsolni.
2015. jan. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!