Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Ha fényképezésbe szeretnék...

Ha fényképezésbe szeretnék kezdeni, mit érdemes tudnom róla? Mennyibe kerül az egész, milyen eszközök kellenek hozzá, milyet érdemes venni?

Figyelt kérdés

2013. aug. 27. 15:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Amit tudni érdemes:

[link]

[link]


Valamint azt, hogy ebből piszkosul nehéz megélni. Jobban jársz, ha van egy rendes szakmád, ami esetleg közel áll a témához (informatika, villamos mérnöki dolgok, hasonló) és ez egy hobbi marad.


Az, hogy mennyibe kerül, csak rajtad áll. Használható bridge gépek vannak már 40 ezer forinttól, jó amatőr DSLR szettek félmillióért, a profi minőséghez pedig több milliós cucc kell.

2013. aug. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem is tudom, nekem ahány szenvedélyes fotós ismerősöm van, egyik sem úgy kezdte, hogy összeírta és megvette a felszerelést, meg beírta a wikipédiába hogy fotózás. Az én esetemben ez úgy zajlott, hogy elkezdtem a telefonnal kattingatni. Aztán találkoztam véletlenül egy szuper könyvvel (Scott Kelby: A digitális fotóskönyv - neten fenn van), majd olvasgattam mást is, és közben lelkesen elkezdtem gyűjteni egy kompakt gépre, kb. 13 évesen. Abból a gépből a lehető legtöbbet kihoztam, de egy idő után éreztem, hogy kevés. Így vettem használtan egy komolyabb dslr-t. Amúgy javasolnám, hogy ha meg akarod kímélni a tárcád, ne vedd meg újonnan a legfrissebb modelt, mert egy kezdő számára egy pár éves is bőven megfelel. Az, hogy milyen gépet vegyél, teljesen azon múlik, hogy milyen irányba akarsz elindulni. Ha leírod ezt privátban, esetleg tudok segíteni.
2013. aug. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!