Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Lehet vakító vilanykörtét...

Lehet vakító vilanykörtét vásároltam (UV)?

Figyelt kérdés

[link]


,,Speciális fényforrás, amely nem alkalmas az általános világítás!''


2015. márc. 5. 19:06
 1/4 anonim ***** válasza:
ez nem annyira lámpa, hanem inkbáb hőforrás. Nemhiszem h vakít, de nem is fog nagy fénnyel világítani szerintem, tehát kár égetni 100W mert nem fényt ad cserébe hanem hőt..
2015. márc. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Szirty ***** válasza:

Képzavar...


Igen. Lehet vásárolni vakító fényforrást.

Lehet UV fényforrást is vásárolni, ami nem feltétlen vakít (főleg nem).

A linken egy közönséges 100W-os hagyományos izzót látok, amit terráriumok melegítésére ajánl a nagyon rosszul lefordított szöveg és hőforrásként emlegeti. De minden hagyományos izzó főleg hőforrás.

A kimondottan hőfejlesztésre kitalált izzók felépítése teljesen más.


A típusa és gyártója alapján is közönséges 100W-os izzónak tűnik.


Egyébként mit is akartál kérdezni?

2015. márc. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Valahol már írtam, de ezt azért írják rá a dobozra, hogy továbbra is lehessen forgalomba hozni nagy teljesítményű izzókat. Ezzel a mondattal védik magukat. Hogy épp hőforrás, vagy rezgésbiztos izzó, az mindegy, de ne háztartási legyen.
2015. márc. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2015. márc. 7. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!