Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Sok autósnak olyan erős az a...

Sok autósnak olyan erős az a Xenon fénye, hogy semmit nem látni ha szembe jön, vagy mögöttem. Miért szerelik be? Nekik jó, de mindenki más meg szívja a fogát nyugodtan?

Figyelt kérdés

Olyan erős fénye van, megfigyeltem, hogy nagyon sok autónak vagy jól van beállítva, vagy gyárilag jó, de a legtöbbnek olyan erős fénye van, hogy ha mögöttem jön, húzodok le egyből, mert mondom, ez nem fog engem követni kilométerekig!

És szembejövőknek is olyan erős a fényük!


Miért szerelik be a kocsijukba? Hogy Ők jól lássanak, mindenki más meg vakuljon csak meg?

Majd csodálkozik, ha valakit elvakít, és kihajt elé!



2014. febr. 21. 18:36
 1/9 anonim ***** válasza:

"Majd csodálkozik, ha valakit elvakít, és kihajt elé!"

Lehet az én logikámmal van a baj, de ha elvakítanak, akkor nem hajtok ki, mert nem látom hova megyek ...


Normálisan beállított Xenon nem vakít. De a rosszul beállított halogén is simán kiégeti a retinádat... Én mondjuk kötelezővé tenném műszakin a fényszóró beállítás ellenőrzését.

2014. febr. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

sajnos sok az utólasog xenon, és ezekkel van baj.

A gyári xenon nem vakít, mivel érzékeli a szembejövő fényét, és lebillent.

továbbá sokan nem használják a magasság állító motort sima halogén lámpánál sem, mert szerintem fogalmuk sincs mire való.

És baromi kellemetlen amikor egy megpakolt kocsi a pofámba világít

2014. febr. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"A gyári xenon nem vakít, mivel érzékeli a szembejövő fényét, és lebillent. "


Erről még nem hallottam - vagyis a legújabb ledeseknél már van valami ilyen feature, de azok még prémium kategóriában is aranyárú extrák- beavathatnál a részletekbe :)

2014. febr. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A gyári xenonban van mindig automata magasságállító. Más kérdés ,hogy ha már megette az idő és nem működik ,nem csináltatják meg, mert igen drága. Gagyi utólagos xenon más tészta, szabálytalan de a rendőrök eléggé rászálltak és egyre ritkább.
2014. febr. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az oké, hogy a gyári xenonban van magasságállító, de az az autó terhelésének függvényében állítja a magasságot, nem a szembejövő fénye szerint :)
2014. febr. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

igen, rosszul írtam, bocsánat.

A lényeg, hogy a rossz fényszóró beállítás sokszor nagy gond!

2014. febr. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, miben nyilvánul meg az, hogy rászálltak volna a rendőrök, naponta 150 km-t teszek meg munkába és vissza, minden nap 15-20 utólagos xenonnal találkozok, ebből legfeljebb 5 van gyári halogén projektorba szerelve (ezek nem vakítanak). Semmi típusismerete nincs a rendőröknek, de szerintem még az NKH-soknak sem, nem tudják, milyen autóban milyen lámpatestben lehetett gyárilag xenon.
2014. márc. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem kell hozzá típusismeret csak fel kell nyitni a motorházat és egyből látszik a "médin csájna" trafó, meg a gányolós drótozás . Mifelénk sok ilyen razzia volt ,több havernak az út szélén kellett kiszerelnie és visszatenni a h4, h7 -est, különben rendszám lekerült volna.
2014. márc. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Persze, kinyitva látszik, de ahhoz kell a típusismeret, hogy tudják, kit kell megállítani.

Nekem a tompított projektoros, a távolsági tükrös, ködlámpa projektoros, senkit nem vakítok. De ha megállítanak, 2 perc alatt visszarakom a halogén izzókat, ahogyan műszakira tenném. (Legtöbbször éjjel közlekedek, kihalt utakon, a távolságit úgyis csak akkor kapcsolom fel, ha senki nem jön szembe, olyankor meg mindegy, mennyire erős - ebben a felállásban pedig sokkal erősebb fényem van a gyári bixenonoknál is.)

2014. márc. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!