Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha majd nem elütöttem egy...

Ha majd nem elütöttem egy bringást adjam vissza a jogsim? Mielőtt nem lesz "majdnem"?

Figyelt kérdés

1 éve vezetek nem voltak gondok eddig esetleg elnéztem egy sávot, váltani akartam és jöttek mellettem és majdnem neki mentem!


De most ez durva eset volt! Ment le a nap, szinte vízszintesen sütött lehajtom a napellenzőt sz.rt sem ér, napszemüvegbe is vakított! Ezért nem is mentem gyorsan 40-35 körül! Elnézek szembe, nem látok senkit, index, belenézek a tükörbe senki, elkezdek befordulni erre pont oda ér a szemből érező biciglis a kocsi jobb eleje elé.

Fehér pólóban a fehért kerítés/ház előtt ment és nem láttam!

Elrántottam a kormányt a szembe sávba nem jött senki, és mentem tovább remegő kézzel!ŰA csaj meg csak néztt rám, nem esett el, meg semmi!


Ez elég nagy vétség ugye? Most félek, hogy legközelebb el is ütök valakit aztán majd a bilincs kattan a kezemen!

Ne vezessek többé?

18f



2014. júl. 3. 20:18
 1/9 anonim válasza:
100%

Nem kell, ebből tanultál.

Vegyél jobb napszemüveget! :)

2014. júl. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Majdnem a kutya sem ....... szokták mondani.

Miért lenne nagy vétség? Nem ütötted el, meg ha ki is fordulsz elé, nem nagy a sebesség, ha neki is megy a kocsinak, a halálnak meg a súlyos sérülésnek nem valami nagy az esélye, max leesik, aztán lesz egy szóváltás, amiben édesanyádhoz hozzácsatolják a legősibb foglalkozást.

Viszont ha így rettegsz, azzal van a baj, aki közlekedik, legyen az gyalogos, biciklis, motoros, autós, kamionos vagy buszos, meg akár úrhajós is, benn a pakliban a baleset mindig, ennek az esélye sosem lesz nulla. Tudod, fél lábad a sírban, fél lábad a börtönben.

2014. júl. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az mégis. hogy volt, hogy te az út jobb oldaláról jobbra kanyarodtál, ő meg jött szembe az ő menetirányának balról??

Magyarországon jobbra tartási kötelezettség van. Szóval ha ő a hülye az ellen sajnos nem tudsz semmit sem tenni.

2014. júl. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 egySanyi ***** válasza:

#3

Kerékpárút lehet a jobb szélen.

2014. júl. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
4. ha az út szélén van és nem külön úttesten akkor az kerékpársáv, és pont emiatt ott is jobbra tartási kötelezettség van, vagyis nem mehetne a szembesávba pont mint ahogy te sem kocsival
2014. júl. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én 10 éve (mikor kellett volna)nem újítottam meg a jogsimat, mert szürkületben nem látok rendesen. Ha te saját magad úgy érzed, hogy nem vagy biztonságos, akkor ne erőltesd.
2014. júl. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 egySanyi ***** válasza:

#5

Egyértelműen kiírtam, hogy kerékpárút, te írogatsz itt a sávokról. De ezt csak a kérdező tudhatja, hogy mi volt valójában.

2014. júl. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
56%

4/7


Igen lehet kerékpárút a jobb oldalon, de erről nem írt a kérdező. Ha meg járda van ott, akkor egyértelmű a felelősség. Járdán nem lehet biciklizni kivéve, hogyha rossz az út. De ez esetben ez gondolom nem áll fenn.

Persze a biciklisek nagy része megy mind a hülye össze-vissza. Annyi eszük sincs, hogy az egyirányú utcában legalább az út szélén menjen vagy még inkább a járdán lassan. Nem az út közepén kacsáznak. Ma "csak" négy ilyennel találkoztam két úton 15 percen belül.

2014. júl. 5. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja, persze a forgalommal szembe mennek az egyirányúban.
2014. júl. 5. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!