Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Univerzális Led-es index...

Univerzális Led-es index folyamatosan világít?

Figyelt kérdés
Vettem 4db Led-es index-et ,be is kötöttem mindent úgy ahogy kell mindent a helyére, de bármerre mozgatom az irányjelző kapcsolót, egyszerre világít mind a 4db index.Ha csak 2 led-es indexet kötök be és mellé két égőset akkor jól működik , de ha már 3.-iknak is led-eset kötök be akkor már megint bármerre mozgatom a kapcsolót,a 3 led-es folyamatosan világít. Mi lehet a probléma? ( A Relét is kicseréltem, a gyárival és az újjal is ugyanígy működik.)

2015. márc. 19. 17:56
 1/2 Szirty ***** válasza:

Milyen autód van?

A régi irányjelző szaggató relé úgy működik, hogy a 21W-os izzó árama átfolyt a relében egy huzalon, amit az áram felmelegített, amitől kinyúlt, ez átkapcsolta a relét, az izzó elaludt, az áram megszűnt.

Ettől a huzal újra bekapcsolta a relét és így tovább.


Következésképpen a relén meghatározott áramnak kellett folynia a normál működéshez.

A megoldás közlekedésbiztonsági okokra vezethető vissza, mivel agy egy izzó kiégése a lecsökkent áram miatt megváltoztatta az irányjelző működését, amit a vezetőnek lehetősége volt észlelni.


A LED-jeid lényegesen kisebb áramot fogyasztanak mint egy 21W-os izzó, véleményem szerint ez okozza a problémádat.

2015. márc. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Suzuki GS500E 1993
2015. márc. 19. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!