Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A TINA áramkör-szimulálóban...

A TINA áramkör-szimulálóban miért kell a hangkimenetnek (a szimulált áramkörben a hangszórónak/zümmernek) mindig (vagy majdnem mindig) 1 MegaOhm-os impedanciájúnak lennie, hogy hallható legyen a kimenet?

Figyelt kérdés
Ez a gyakorlatban is így van, vagy ez csak szimulációban van így?
2015. ápr. 21. 18:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A TINA-t nem ismerem, de a hangzóró impedanciája a használt mapvsolástól függ
2015. ápr. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

"mapvsolástól"


Bocsi, ez így eléggé furcsa szónak tűnik nekem. Direkt így akartad írni?

Ha igen, mi ez tulajdonképpen?

2015. ápr. 21. 18:18
 3/12 anonim ***** válasza:

"mapvsolástól"

Gyanítom "kapcsolástól" akart lenni, csak túl gyorsan gépelt, és felcserélődtek az egymáshoz közel levő betűk - így lett k-ból m, c-ből v. ;)

2015. ápr. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Akkor így meg az egészet nem értem. :( Hogy értsem azt, hogy a használt kapcsolástól?


Volt olyan kapcsolás, amit full netről másoltam le, egyszerű oszcillátor volt, még írták is, hogy akár LED-et, akár zümmert meg lehet vele hajtani, de 100kOhm-os impedanciával szimulált zümmer esetén meg se szólalt. :(


Ilyenkor pl. mi van? Valami általános dolog van ilyenkor, amit a kapcsolásba a kimenet és a zümmer közé még be kell rakni, hogy működjön >létező< paraméterekkel rendelkező hangszóróval is, vagy mi?

2015. ápr. 21. 20:27
 5/12 anonim ***** válasza:

1. Vagyok. Egy áramkörről csak akkor lehet véleményt mondani, ha a kaocsolási rajzot mellékeled.

Valós esetben nagyohmos zümmert, vagy erősítőt szokás használni, de rajz nélkül nen lehet pontosat mondani.

2015. ápr. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Akkor majd holnap küldhetek pár konkrét kapcsolást (privátban)? (max. 4-5-ről lenne szó)
2015. ápr. 21. 21:13
 7/12 anonim ***** válasza:
Lehet privát is, de inkább itt, had lássa más is. Már rég nem a szakmámban dolgozom, nem biztos, hogy minden kérdésedre tudom a pontos választ
2015. ápr. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Oké, akkor ma este 8:30-kor majd igyekszem megosztani pár linket. Azért nem előbb, mert 7:45-nél előbb nem fogok hazaérni, és az is egy kis idő, amíg előkeresem a file-okat, és mobilneten képként feltöltöm.


De amúgy addig is példaként, a legegyszerűbb 2 tranzisztoros, 2 kondis astabil multivibrátor is csak közel >=1MOhm impedanciájú zümmerről szólal csak meg a szimulációban. Bár lehet, a MOhm-os tartomány alatt még egy kicsit tűrő, mindenesetre ahogy emlékszem 1KOhm-nál sincs semmi hang, pedig tudtommal annál nagyobb impedanciájú zümmer nem létezik, de az 1KOhm-os is ritka.

2015. ápr. 22. 11:55
 9/12 A kérdező kommentje:

Plusz már az is furcsa, ugyebár, - legalábbis az én logikámmal - hogy a hangszóró objektum a programban alapértelmezetten mindig 1MOhm-ra van állítva (pl. új projectnél), pedig ekkora értékű hangszóró, sem zümmer nem létezik. :( Akkor meg?

Pedig a Texas Instruments szimulátorját pont azért ajánlották nekem, merthogy valósághű. De ezek szerint...

2015. ápr. 22. 12:00
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha az ASM 1K-val működik, akkor az 1K-s terhelés csúnyán elviszi a munkapontot...
2015. ápr. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!