Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Melyik tabletet ajánlanátok...

Melyik tabletet ajánlanátok suliba?

Figyelt kérdés

Visszatérek az iskolapadba és eldöntöttem, hogy nem fogom hagyományos könyvekkel és füzetekkel kísérni a dolgot :D

Jegyzetelni, skiccelni, tanaroktol kapott PDF fájlokat olvasgatni és szerkesztgetni, e-könyveket olvasni stb.

Max 100.000 Forintért és 8"-nél nagyobb méretben.

A következők a jelöltek:

Samsung Galaxy Note Tab 10.1 2014 edition

Lenovo Yoga Tablet 2 10 (Windows vagy Android) + aktív stylus

A Samsung az S-pen miatt bejövős. A Yoga pedig a töb állású mód és az újszerű kialakítás végett (kézben fogni nagyon kényelmes ezzel a formatervvel).

Igazából azt sem tudom, hogy Android vagy Windows legyen.

Windows-nál előnyös lenne az asztali OneNote. És esetleg DuOS emulatorral Android is varazsolhato rá, viszont ez laptopon tesztelve eleg instabil.

Milyen tablet legyen? És milyen aktív stylus?



2015. jún. 9. 01:41
 1/2 anonim válasza:
Én a Samsung Galaxy Note Tab 10.1 2014 edition-t ajánlom nekem is az van és remek.
2015. jún. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Gyémántlány válasza:

Nálunk van egy Galaxy Note Tab 10-es a családban, úgyhogy viszonylag van vele tapasztalatom.

Azt kell mondjam, hogy bár nagyon jól néz ki, meg remek elképzelés ez az S-tollas, írós dolog, viszont a való életben nem biztos, hogy beválik, főleg, ha gyorsan kell írnod. A kézírás egyáltalán nem olyan kényelmes rajta, mintha sima papír+tollal írnál, és, ha nem formálod meg a betűket "rajzolás szerűen" akkor nem is lesz külalakilag olvasható. Ez gondolom azért emberfüggő, úgyhogy próbáld azért ki valamilyen boltban, vagy ismerősnél, ha lehet.

Viszont ábrákat rajzolgatni jól lehet vele, a normál billentyűzet pedig ugye rendesen működik, mint a táblaképek többségénél.

A jegyzeteket viszont nagyon is precízen el lehet rendezgetni, tehát áttekinthetőek a mappák és a dokumentumok.

Az viszont még hátrány lehet, hogy merül. Bizony, ráadásul elég gyorsan, úgyhogy ha hosszabb időn keresztül akarnád használni, mindenképpen legyen nálad a töltője.

Röviden ennyi, de mondom, ki kell próbálni, és, ha tetszik, akkor végül is nem egy rossz darab.

Én mindenképpen az Androidot választanám, a Windows nekem nem annyira jön be táblagépeken és telefonokon. Valahogy nem 100%-os a dolog. De ez ugye megint egy személyes vélemény.

Hajrá :)

2015. júl. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!