Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egyetemre milyen tabletet...

Egyetemre milyen tabletet ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Tudom sokan úgy gondolják, inkább valami laptop kéne, viszont nekem a tablet lenne alkalmasabb, mivel csak füzetbe tudok jegyzetelni, és a könyvek olvasására használnám leginkább bent órákon. Milyen fajta kütyü lenne erre a legalkalmasabb? Köszi a segítséget!! :D

2014. szept. 27. 17:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha könyveket (egyetemi, feltehetően PDF, és nem hagyományos ebook), akkor iPad-et ajánlanék, mert iOS PDF kezelése messze veri a többit. Ennek technológiai okai vannak, OS X (amin alapul az iOS) belül PDF-et használ megjelenítéshez (Quartz).

Ha viszont tableten akarsz jegyzetelni is, inkább egy Galaxy Note-ot válassz, mert a tollat nem lehet elhanyagolni.

2014. szept. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"iPad-et ajánlanék, mert iOS PDF kezelése messze veri a többit"


Ekkora sületlenséget régen hallottam. A PDF egy harmadik fél fájlformátuma, az Adobe nevű céghez tartozik, nyomtatási standarddá vált az idő során, minden eszköz a rajta levő PDF megjelenítő függvényében kezeli, pl androidra van vagy 100 ha egy nem jönne be.

2014. szept. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
én is ipadet ajánlom mert megbizhato és kész
2014. szept. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha csak könyveket olvasánl akkor vegyél eBook olvasót, pl Kindle 5, vagy Kindle Paperwhite 2
2014. szept. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#2: a PDF nem proprietary formátum, hanem nyílt, ISO szabvány. Tény és való, Adobe fejlesztette ki, de ez nem számít a kérdés szempontjából.

[link] (ajánlom a referenciát, ott bővebben kifejtik; egyébként az első OS X-t bemutató Apple Keynote-ban is elhangzik az állítás).

Gyakorlatban is látványos a különbség. Egyetemen gyakran találkoztam "rossz" fájlokkal, amelyek megjelenítése nagyon lassú volt PC-n (Adobe Readerét sok ki is akasztotta, 1 giga felé növelve a memóriafogyasztást, aminek akkor 1.5 giga RAM-os gépemmel nem örültem). Mikor csúcskategóriás androidos telefonomon próbálkoztam vele (Nexus 4), érezhetően lassabban jelenítette meg az oldalakat, mint korábbi iPhone 4-em. Gyári megjelenítő, Adobe hivatalos, Radaee Reader egyaránt. Ez pedig nagyon meglepő volt számomra is, figyelembe véve a nyers teljesítménybeli különbséget.

2014. szept. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!