Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Az autó akkumulátor használata...

Aatyesz11 kérdése:

Az autó akkumulátor használata otthon más készülékre?

Figyelt kérdés
Az autóba már nem használható autó akkumultárorról szeretnék működtetni kisebb elektronikus eszközöket. Pl. egy számítógépes hangfal, melynek van beépített erősítője. Mivel az autó akkumulátor áramerőssége nagy, ezért redukálni kellene, hogy neégesse el a dolgokat. Hogyan lehetne ezt megvalósítani? Esetleg a gyengesége miatt biztos elégetné ezeket a kisebb eszközöket?
2015. aug. 5. 15:25
 1/5 E1D1E ***** válasza:

Nem ezzel lessz a probléma!

Ott kezdődik a dolog, hogy 12V-ot ad az akku. A hangfaladban (ha az általános) elvileg van egy pici trafó az egyenirányító elött ami 230V-ból csinál kb. 9,5V-ot.


Ki kell szerelned a trafót és az helyett be kell raknod egy előtét ellenálást, ami eltüntet neked a 12V-ból 3V-ot.


Nem az Amperrel vannak a problémák hanem inkább a Voltokkal.

Mivel az elektronika nem fog felvenni több áramot mint amire annak szüksége van (hacsak nem zárlatos)

2015. aug. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
értem értem. Mindenképp az grace híd után kötném rá. Nagyon szépen köszönöm a választ. Mekkora ellenállást javasolnál elé?
2015. aug. 5. 19:59
 3/5 E1D1E ***** válasza:
Ne haragudj ez volt mindíg a gyengén : gyatra vagyok mindenféle számolásban.
2015. aug. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha előtét ellenállást akarsz rakni elé, akkor kell tudni az áramfelvételt is. Egyébként én eleve a greatz elé kötném, az ejt rajta kb 1.2V feszültséget. Aztán meg kéne nézni, milyen erősítő van benne, mert nem kizárt, hogy 12V feszültségtől sem lesz semmi baja.
2015. aug. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen segítséget. Lemértem, hogy grace híd után milyen feszültség van és 11V, szóval az elég annyira hogy ne kelljen redukálni. Még egyszer nagyon szépen köszönöm? :D
2015. aug. 7. 23:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!