Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Panel betonba szeretnék 2 db...

Panel betonba szeretnék 2 db 8 as furatot fúrni. Van 5 ös, és hatos fúrószáram is, és egy 600 w os ütvefúróm. Előfúrással oldjam meg több lépcsőben, vagy kölcsönözzek inkább fúrókalapácsot?

Figyelt kérdés

2015. szept. 28. 10:37
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
... félreértés elkerülése végett, természetesen 8 as fúrószáram is van.
2015. szept. 28. 10:40
 2/15 Ügyet Lenke ***** válasza:
ha jó minőségű és kemény a fúrószárad akkor egyből a 8-assal fúrd, én először sima fúrással szoktam a külső réteget (vakolat, glett) s utána átkapcsolom ütvefúrásra...
2015. szept. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Ok, köszi, megpróbálom. Metabo fúrószár, az úgy tudom, h jobbnak számít.
2015. szept. 28. 11:08
 4/15 Ügyet Lenke ***** válasza:

én vettem mezei Bosch szettet, 34 darabos, 3-4 lyuk, panel betonba és elment a videa fej belőle...s akkor vettem egy darab 6-os profi Bosch szárat


[link]


ez viszi rendesen, azóta sokat használtam...

2015. szept. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszi. Ha esetleg nekem is kimenne a feje, akkor veszek én is ilyet.
2015. szept. 28. 15:28
 6/15 Szirty ***** válasza:

Hagyományos (barkács) fúróval aminek van ütve fúró módja nem hiszem hogy nagy eredményeket fogsz elérni (legfeljebb a szomszédoknál).

Gőzölt betonban csak visít, de nem viszi.

2015. szept. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Ügyet Lenke ***** válasza:
én panelben lakom, betonelemekből épített és egy 500 W-os Bosch barkácsfúróval szereltem fel az egész lakásba a szegőléceket, hintát gyerekszobába, lámpákat, képeket falra stb... (10-12-es fúrószárral a hintát pl. nem erőltettem de vitte)
2015. szept. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Tipikusan a körmöstárcsás ütvefúrókkal fordul elő, hogy kiégetik a keményfémbetétet (pláne az olcsóbból) a magas fordulat. Sokkal jobban jársz, ha veszel akár egy márkátlan pneumatikus fúrókalapácsot. A mostani ütvefúródat is megkíméled. Egy noname pneumatikus fúrókalapáccsal is sokkal jobb betonba fúrni, mint a legjobb körmöstárcsás ütvefúró.
2015. szept. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Szirty ***** válasza:

Helló Ügyet Lenke!


Én is panelben lakom és egy 500 W-os barkácsfúróval vadonat új 6mm-es betonra való HILTI fúrószárral sikerült megkarcolni, majd átfúrni a csempét. A panelt meg sem pontozta, füstölésig kínozva sem.

Ahol nem volt csempe ott csak a tapétát pontozta meg, a betonban semmilyen kárt vagy elváltozást nem okozott.


Aztán hoztam egy HILTI TE2 (vagy ahhoz hasonló kaliberű gépet, nem emlékszem a pontos típusra) és 6-os fúróval 3 mp alatt átfúrtam vele a szomszédba.


Végül is mindenki kínlódjon azzal amivel szerinte jól jár.

2015. szept. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Ügyet Lenke ***** válasza:

Helló Szirty


Én lakásfelújításra vettem egy Bosch barkácsfúrót, eddig csak a 34 darabos ugyancsak Bosch szett fúrószárakkal volt bajom, szerencsére. Nekem is volt egy backup Makita de csak amikor 10-es és 12-essel kellett a hintát felfúrni, azonkívül 4 szobában és a lakás többi részében sikeresen szegőléceztem, tükröt, képeket felfúrtam, fogast felszereltem, lámpákat stb...a függönytartók szerelésénél meg volt volt kalapácsfúrója a mesterembernek, de a fúróhegyet csak azt a kékes Boscht használtuk, a falak meg biztos előre gyártott vasbeton elemekből vannak, ablak-ajtócsere is volt, minden falat ismerek, meg ott is lakom 30-40 éve...jó barkácsolást mindenkinek :)

2015. szept. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!