Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Panel betonba szeretnék 2 db...

Panel betonba szeretnék 2 db 8 as furatot fúrni. Van 5 ös, és hatos fúrószáram is, és egy 600 w os ütvefúróm. Előfúrással oldjam meg több lépcsőben, vagy kölcsönözzek inkább fúrókalapácsot?

Figyelt kérdés

2015. szept. 28. 10:37
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

...végül beruháztam egy einhel fúrókalapácsba, mert felmérgeltem magam. Ezzel elvileg majd vésni is tudok,jól fog ez még jönni az évek során.

Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

2015. okt. 1. 06:55
 12/15 anonim ***** válasza:
Egy dologra figyelj a vasalt beton fúrásánál: Ha a fúrókalapács sem akarja már úgy vinni, vagy megakad furat, akkor hagyd abba a fúrást, és nézz bele a lyukba (ha belátni, persze). Elő fordul, hogy pont ott van a lyuk, ahol a betonvas. Ilyenkor át kell váltani egy normál fémfúrószárra, átfúrni a betonvasat, aztán vissza a keményfémbetétesre, és mehet tovább a móka.
2015. okt. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Köszi, pont ma reggel jutott eszembe, h mi lesz, ha pont eltalálom a fémet.

Egyébként villamos vezeték a kapcsoló/konnektor felett,és alatt lehet csak, ugye?

2015. okt. 1. 10:15
 14/15 Ügyet Lenke ***** válasza:
nem biztos, hogy csak a konektor alatt és felett van, nézd meg a bekötő dobozok helyét a falban és hogy attól milyen irányban vannak a konektorok...lehet átlósan is...
2015. okt. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Vezetékeknél sok minden előfordulhat. Láttam én már olyan munkát, hogy a "mester" ráhagyott a falkábelre a a konnektor körül, aztán csinált egy 50cm átmérőjű hurkot, és levakolták. Mondjuk ez egy kádárkockában volt, vidéken. De meglepetés ilyen téren mindig érhet. Ha szerencséd van, és jó a hallásod, akkor egész jól ki lehet kopogtatni egy csavarhúzó nyelével (ha csőben van, akkor biztos). Érdemes egy vezetékkeresőbe beruházni, az még a csöveket is egész jól megmutatja. Régen láttam egy walkman-ből gyártott házi vezetékkeresőt, az is jól működött.
2015. okt. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!