Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » MacBook Pro megfelel egy...

MacBook Pro megfelel egy Gépészmérnök hallgatónak?

Figyelt kérdés
Ha veszek egy mostani alap Retina MacBook Pro-t (8gb ram, intel i5 processzor) azzal tudom használni azokat a programokat amik kellhetnek az éveim alatt nem?

2015. okt. 4. 18:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Persze, ha Bootcamp-pel Windowst is telepítesz a gépre. Ugyanis azok a programok, amik kelleni fognak, csak Windowsra vannak kiadva (igen, tudom, kulcsszavak között ott az AutoCAD, ami van OSX-re is, de az nem ugyanaz, és nem is engednék, hogy azzal csináld a házikat). Szóval megoldható a dolog, de én ettől függetlenül nem Macbookot vennék az egyetemre.
2015. okt. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
2. éves hallgató vagyok. Tavaly vettem egy 150ezres laptopot (Intel i5, GeForce 840 2GB + 4GB Memory) és egy kalap sz*rt se ér. Működik meg futtatja a programokat, de néha értelmetlen dolgokat csinál. Lemegy alvóba és nem bírom felébreszteni csak ha újra indítom és ha véletlen van egy el nem mentett munkám elég gáz (már szoptam be). Meg vannak ilyen apróságok amik nagyon zavaróak és szeretném kizárni az életemből a Windowst. A Mac-ről meg szinte csak jókat hallok és adnék neki egy esélyt. Gondoltam hátha van itt olyan aki hasonló helyzetben van, hogy gépész és pont ilyen gépet használ.
2015. okt. 8. 12:27
 3/6 A kérdező kommentje:
mert az alap 13"-as gépre még össze bírnám szedni a pénzt és ugye az érdekelne inkább, hogy ez a gép jó lesz e nekem az évek során (mert 4-5 évig elhasználnám azért)
2015. okt. 8. 12:29
 4/6 anonim ***** válasza:
Mondom, a Windowst nem fogod tudni kizárni az életedből gépészként, úgyhogy ha pont ez a cél, akkor itt sajnos falba ütköztél.
2015. okt. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A 13-as gépben nagyon gyenge a videókártya erre. Az nem nagyon fog neked 3D-ben megfelelő gyorsasággal renderelni.

Az ilyen 2D-s rajzokhoz nyilván elég, de mi lesz amikor 3D-s szimulációs szoftverekkel fogsz dolgozni?

2015. okt. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

na hát megvettem a gépet. egy alap 13 MacBook Pro

ha esetleg más olvasná és hasonló helyzetben lenne. a gép szuper, és tökéletesen működik rajata. (haverom Air-je is elviszi az a durva) egyedül azzal van gáz, hogy 3D tervezés Inventorban megy (szintén autodesk-es program) és valamiért ezt nem voltak hajlandóak megcsinálni Mac-re így kellett egy windowst telepíteni rá. és nem is lenne baj, ha nem a 128GB modell lenne. így kicsit szűken vagyok a hellyel, de megoldható minden.

az Intvetor meg a CAd is tökéletesn műkdik. Biztos egy komolyabb, összetetteb munkánál belassulna, de egy gépész hallgatónak megfelel. folyamatos munkára már lehet kevés lenne.

2016. márc. 20. 23:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!