Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Leendő gépészmérnök hallgatóna...

Leendő gépészmérnök hallgatónak milyen laptopot érdemes venni?

Figyelt kérdés
Mennyire indokolt az erős hardver Quadro vagy Firepro VGA-val? A jelenlegi notimban i5 560M proci van egy gyengécske NVS5100M VGA-val, de gondolom az első egy-két évre ez is bőven jó lesz.

2013. ápr. 11. 22:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Amin elmegy az AutoCad, az jó.

matekhoz meg ajánlom a Debiant.

2013. ápr. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem tegyél bele SSD-t is.
2013. ápr. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
SSD már van.:) Köszönöm az eddigi válaszokat.
2013. ápr. 11. 22:54
 4/8 BM-Striker ***** válasza:

Elején nem is lesz olyan feladat, amihez kéne Quadro/Fire pro . Mobile workstation majd ráér, ha komolyabban elkezdesz dolgozni.


[link]

[link]


HP Elitebook 8560w pl. nagyon jó erre a célra.

2013. ápr. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem szükséges, egy Quadro-val vagy Firepro-val szerelt gép méreg drága és ki sem lenne használva. Ismerek pár embert, akik még a tiednél sokkal rosszabb laptoppal tolták végig az egyetemet.


Az meg a másik, hogyha normálisan akar dolgozni az ember, akkor nem egy 15colos szutykot vesz, hanem egy mínium 22colos monitort, rendes asztali géppel.


Persze, tudom hogy egy asztali gépet a kóterbe 2 hét alatt ellopnak, szétvernek, lehánynak stb... De, ez egy kényszer helyzet, úgyis csak pár évig leszel kollégiumban, arra az időre meg nem érdemes ennyi pénzt beleinvesztálni a dologba, jó lesz a mostani laptopod is.

2013. ápr. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 fakocka válasza:
javaslom majd egy olyan gép beszerzését, amelyben fasza videókártya és memória is van rendesen. ma már alap, hogy oktatják a 3D-s tervező szoftvereket, ezek normális futtatásához jó gép kell, ha nem akarsz túl sokat anyázni.
2013. ápr. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

én még három éve vettem: i3, 3gb, integrált vga-val szerelt laptopot. simán viszi a tervező progikat, nyilván nem olyan mint egy csúcsszuper laptop, de nem fagyogat és nem szaggat meg semmi baja nincs.

annyit tudok javasolni h legyen benne vga, ne csak integrált legyen. ha ez megvan, akkor mindent el fog vinni amihez szükséged lesz. nem kell gondolkodni 300ezres gépeken. mire oda eljutsz h valóban ki tudod használni az erős gépedet, addigra felére fog csökkenni az ára és feleslegesen vetted meg olyan hamar

2013. ápr. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor a mostani gépem is bőven elég lesz egyelőre.
2013. ápr. 13. 10:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!