Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 400 Watt-os izzót hogyan...

Kérdező4544 kérdése:

400 Watt-os izzót hogyan lehet olyan lámpában használni, ami nem ilyen teljesítményű izzóhoz lett kitalálva (a matricán kisebb teljesítményt jelöl meg maximumnak)?

Figyelt kérdés
Sziasztok, vettem egy nagyteljesítményű izzót E40-es foglalattal, a lámpában pedig E27-es van. Sejtem, hogy lehet valamilyen foglalat-átalakítót kapni, de addig nem merem megvenni, amíg a teljesítmény különbségről nem tudom, hogy baj-e, vagy hogyan lehet megoldani.

2016. jan. 14. 16:36
 1/7 anonim ***** válasza:

az a kérés, hogy a 400 W fényforrás milyen?

Hagyományos, vafy halogén-izzó (hatalmas hőtermelés!!)

vagy energia takarékos kompakt fénycső???

utóbbit nyugodtan használhatod egy hasonló átalakítóval a 60 W-os lámpafoglalatban is.

[link]

ha még is túlságosan melegedne, cseréld le a lámpában lévő űa. foglalatot, kerámia vagy procelán E-27 foglalatra.

esetleg ha belefér, közvetlen E-40 -re.

[link]

2016. jan. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tehát csak a nagyobb hőtermelésre kell figyelni, nem fog tönkre menni a lámpa vagy a kábel ha nagyobb teljesítményű izzót használok?
2016. jan. 14. 17:08
 3/7 anonim ***** válasza:
Az az E40 véletlenül nem egy nagyteljesítményű higanygőz, vagy kevert fényű fényforrás? Mindkettő irdatlan hőt termel, és az elsőhöz külön fojtó is kell, különben lészen nagy durranás.
2016. jan. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagy nyomású nátrium izzóról van szó.
2016. jan. 15. 10:59
 5/7 anonim ***** válasza:

Akkor lehet hogy kell elé valami ilyesmi:

[link]

2016. jan. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Közben azt néztem, hogy egy ilyen lámpa katalógusadat szerint 250 fokos maximális érintkezőhőmérséklettel, és 400 fokos búrahőmérséklettel dolgozik. Ezek szélső értékek, de én meggondolnám ezt a tákolást...
2016. jan. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hasznos tippeket, és a linkeket!
2016. jan. 16. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!