Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 9 V-os elemből melyik fajta...

9 V-os elemből melyik fajta az, amelyik tuti nagyon jó minőségű és magas a feszültsége?

Figyelt kérdés

az a gond, hogy már többet próbáltam, de annyira érzékeny a készülék a feszültségre, hogy már 8,6 V-nál se működik, de márkásabbak se. Eddig Varta bírta a legtovább, de ez is kb 1 óra volt, ez meg vicces, a többi 10-20 perc, mert úgy látom, hogy automatikusan letiltja a készülék magát ha csak pár tized V-ot is csökken.


Melyikről tudjátok tapasztalatból, hogy tényleg tartósak és tényleg sokáig nem süllyed be a fesz?


2016. máj. 19. 12:10
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Itt nem az elem a probléma, hanem az "érzékeny" készülék. Inkább a használatra alkalmatlan kifejezést alkalmaznám erre. 12 voltról nem lehetne működtetni? Egyáltalán mi ez?
2016. máj. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:

[link]


Multiméterben használtam sokáig.

Sokkal többet tud akármelyik ismert márka tartós eleménél.

2016. máj. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
A nyulasat probaltad?
2016. máj. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

ez egy mikroport, zsebadós. igen, én is gondolkodtam már rajta, hogy valahogy kivezetem és zsebre téve rákötöm egy 9,6-os aksira, mert ilyenem van, csak hát ez elég macerás. de úgy tűnik, nem marad más megoldás...


az anyjukat pedig egy tök márkás készülék ám.

2016. máj. 19. 12:45
 5/29 anonim ***** válasza:

ja, akkor vegyél egy ilyen egybetokos háromlábú DC-DC konvertert, ami 12 voltot állít elő 5 volttól felfelé bármennyiből, és jó lesz

De lehet hogy csak az elemfesz érzékelés romlott el, egy -két ellenállás cseréjével meg lehtne oldani, hogy kb. 7 voltig működjön (kb. ott van kimerülve nullára egy 9 voltos elem)

2016. máj. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

az az ultralife nem semmi, csak hét látom az ára is szép.

az rendben hogy baromi jó mAh-s na de a feszt is tartja? mi a tapasztalatod?

2016. máj. 19. 12:52
 7/29 A kérdező kommentje:

oks köszi d emilyen az a konverter? esetleg képed vagy link van róla? pl zsebbe befér?

és a másik, hogy 10 V nem fog kárt okozni benne? az meg nem lesz neki túl sok ha elvileg 9 V-ra van tervezve? ?

2016. máj. 19. 12:54
 8/29 anonim ***** válasza:
Ajjaj, lassan olyan lesz, mint az orosz kvarcóra. Remekül működik, csak a koffer k nehéz, amiben az akku van....:)
2016. máj. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
és a nyulas az melyik?
2016. máj. 19. 12:55
 10/29 anonim ***** válasza:
A 9v os ból vegyél olyant, aminek 12 V a feszültsége. Ilyen marhaságot: 9 V-os, és magas feszültségű...atyám..
2016. máj. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!