Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 9 V-os elemből melyik fajta...

9 V-os elemből melyik fajta az, amelyik tuti nagyon jó minőségű és magas a feszültsége?

Figyelt kérdés

az a gond, hogy már többet próbáltam, de annyira érzékeny a készülék a feszültségre, hogy már 8,6 V-nál se működik, de márkásabbak se. Eddig Varta bírta a legtovább, de ez is kb 1 óra volt, ez meg vicces, a többi 10-20 perc, mert úgy látom, hogy automatikusan letiltja a készülék magát ha csak pár tized V-ot is csökken.


Melyikről tudjátok tapasztalatból, hogy tényleg tartósak és tényleg sokáig nem süllyed be a fesz?


2016. máj. 19. 12:10
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
egy ilyen konverter lesz a megoldás sztem, csak akkor ha már úgyis mindegy, jó lenne fix 10 V kimenővel. aztán van ennek amúgy egy zsebaksitartó, ugyanúgy néz ki, mintha 2 zsebadó lenne az övemen, csak a másikban elemek/aksik vannak, ezt arra találták ki, ha bombabiztos és sok órás hazsnálat kell előreláthatólag, akkor ez lesz a másik megoldási lehetőség. ha feltöltöm ez olyan 10,2-10,6 V-ot ad ki, csak eddig rá se mertem kötni mivel azt hittem h a 9 V a max neki és nem szabad többet. de oké ... ám legyen csak remélem nem száll el.
2016. máj. 19. 22:13
 22/29 anonim ***** válasza:
Talán ha elárulnád a típusát. Ha nem titok. Esetleg arra rákeresni. Biztosan másnak is volt ezzel problémája. Esetleg van is rá ésszerű megoldás.
2016. máj. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Abból gondolom hogy ratyi (#2 vagyok), hogy csak az amatőr használatra szánt készülékek mennek 9 voltos elemmel.

A profi cuccok soha.

Ez nem vélemény, ez ténykérdés.

2016. máj. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Ja, a 2 ceruzaakkus cuccokat havonta, két havonta lemerítem, akku-állapot ellenőrzés végett, 8-9 órát mennek el 2 db 2000 mAh kapacitású cellával. Ezt csak a hosszú működési időre írtam.
2016. máj. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

most ezt hiába mondod nekem, tudom nagyon jól, ez az egy darabom van, és vicces módon a legmodernebb és a legmárkásabb, ami 9 V-os, az összes többi AA-s. szóval értelek én, és én is azokat szeretem, nincs is velük ilyesmi vajon, de semmi, ezt most kifogtam.

és még mindig lehet h tényleg az elemeket fogtam ki nagyon avagy maga a készülék pont hibás.


abban a tényben meg elégé tévedsz. mondjuk úgy, a többségre igaz, de íme a kivétel. (és mindezt úgy h én is utálom szal legszívesebben visszavinném a frászba, mert hiába nagy márka, sztem egy rakás semmi, legalábbis a hangja vacak, hát műszakilag olyan amilyen .... összehasonlítási alapom meg hidd el, van, csak való igaz, 9 V-osom még nekem se volt soha)

2016. máj. 19. 22:44
 26/29 A kérdező kommentje:

24: ugyan ugyan ...


amúgy végre kaptam jó aksit, vettem tesco gyártmányt, na ezzel nincs gond, ez azért tényleg minőség (rá is van írva: ultra high power)

2016. máj. 21. 07:38
 27/29 A kérdező kommentje:

megmértem is-is.

terhelve 8,6 V és terheletlenül 9,7 V (azért ez is durva nem? hogy lehet már 9,7???) na mindegy, lényeg h tehát 9 feletti kell neki mindenképpen és akkor oké és hát sajna iszonyú nagy a fogyasztása.


amiket mondtatok konvertereket h akármennyiből csinál fix 9 V-ot, annak véletlenül nincs nagy fogyasztása eleve magában is? mert akkor megint megette a fene, ha az meg amiatt nem fogja bírni.

2016. máj. 21. 10:41
 28/29 anonim ***** válasza:

#2 vagyok, kiszálltam, a típusát véleltelnül se mondd meg...

továbbra is azt mondom, hogy 9V elem = amatőr cucc

attól függetlenül, hogy te mit írsz

2016. máj. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:

hát most írtam le.


meg kinek mi az amatőr. nyugi nem gagyi márka, de írtam h Duracell, Energizer, varta, mindet kipróbáltam.


nekem az a gyanúm h zárlatos hát ennyit nem zabálhatna ...

2016. máj. 21. 21:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!