Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 9 V-os elemből melyik fajta...

9 V-os elemből melyik fajta az, amelyik tuti nagyon jó minőségű és magas a feszültsége?

Figyelt kérdés

az a gond, hogy már többet próbáltam, de annyira érzékeny a készülék a feszültségre, hogy már 8,6 V-nál se működik, de márkásabbak se. Eddig Varta bírta a legtovább, de ez is kb 1 óra volt, ez meg vicces, a többi 10-20 perc, mert úgy látom, hogy automatikusan letiltja a készülék magát ha csak pár tized V-ot is csökken.


Melyikről tudjátok tapasztalatból, hogy tényleg tartósak és tényleg sokáig nem süllyed be a fesz?


2016. máj. 19. 12:10
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

hogy mi???

a 9 V-osnak 12 V a feszültsége? és az meg hogy? mutass egyet lécci ...

2016. máj. 19. 13:17
 12/29 anonim ***** válasza:
Amit a 2. belinkelt az valóba jó. De én a fényképezővel jártam úgy hogy az elemmel (drága, márkás) be se kapcsolt. AA . A tölthetővel meg 2-300 képet is lehet csinálni. Próbáld meg a tölthetőt bele. A nyulas akku se sokáig bírta, tönkre ment.
2016. máj. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
A nyulas a DURACELL.
2016. máj. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:

Szerintem is a tölthető akku lehet a megoldás, eleve olyanra is tervezhették, ha ekkora a fogyasztása.

[link]

2016. máj. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

komolyan nem értek semmit. eddig mindenki lebeszélt a tölthető akkukról pont azért merthogy azoknak általában sokkal alacsonyabb a feszültsége.

most akkor mi az igazság? én csak AA-ról tudom, hogy ugye az 1,2-es jó esetben is csak 1,48-1,49 V feltöltve, de ez már akkor ha nagyon csúcs. Viszont egy alkáli lehet 1,58 V is. mértem már ennyit.


szóval marad a rejtély, de eskü hozzáforrasztok valami 10 V-os külső aksit azt annyi, hát ilyen nincs ...

2016. máj. 19. 15:15
 16/29 anonim ***** válasza:
Egy ceruzaelemnél azért probléma, mert az csak 1 cella, ami feltöltve is kevesebb, mint 1,5 volt. Egy ilyen 9 voltos akku 7 cellás lehet, mert 8,4 voltosnak írják. Tehát feltöltve közelíti a 10 voltot. 1,4-es cellafeszültség esetén már 9,8 volt. Ez csak elmélet, nincs ilyen akkum, de érdemes utánanézni.
2016. máj. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim válasza:

Az mondott okosat aki a tölthetö elemet ajánlotta és párhuzamot vont a fényképezögéppel .

Kedves kérdezö, hogy méred az elemed feszültségét ? Gondolom terhelés nélkül ... , ha ugy 8.6V akkor mennyi lehet vajon a mikroportoddal leterhelve ?

A tölthetö elemek nevezheted aksinak is tartják a feszültséget terhelés alatt is ameddig nem merülnek le

2016. máj. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

#2 vagyok


Kérdező, már ne vedd sértésnek, de azt azért mondanám, hogy a profi mikroportok AA elemmel vagy akkuval mennek, saját beleállítós töltővel, nem kell külön a cellákkal foglalkozni. A 30 méter hatótávot simán tudják 2 db AA NiMH cellával. A tiéd véletlenül nem valami régebbi VHF sávos (160-170 MHz tartomány) mikroport? Ha igen, lehet hogy váltani kéne, bár nem olcsó játék.


A 12 volttól nem gondolnám hogy baja lenne, ha ismerőseid körében van labortáp, akaszd rá a zsebadódat, és nézd meg, mennyit vesz fel 9 voltról, és mennyit 12 voltról. Ha nem nő meg lényegesen az áramfogyasztás (több mint 20-25%), akkor bírni fogja.


A másik megoldás, DC-DC konverter.

Egy ilyen biztos belekerül 4-5000 Ft-ba:

[link]

4,5 - 9V be, stabil 9V ki.


Itt egy olcsóbb, ez 12 voltot állít elő 4,5-9 V feszültségből:

[link]


... és vágül még mindig azt mondom, hogy egy 9 voltos készüléknek 6,5-7 volttól felfelé stabilan kéne működni, nincs olyan hogy 8,6 volton már leáll.

Vagy nagyon ratyi elemet tettél bele, és a terheléstől ejtette a feszültséget.

2016. máj. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

igen, azonnal ejti a feszültséget, ez nem kérdés, de miért gondolod h vmi ratyi mikroport? hát sztem nem ... elég neves minőségi, vagyis pont ez a bajom, hogy neves meg minőségiként ismert aztán valójában meg tapasztalom h egy rakás ....

és igen, sajna 9 V-os elemmel megy, én se örülök neki de így van. hidd el, jobban örülnék én is az AA-snak de sajna ez ilyen, és dehogy régi, abszolút modern.


és nem, nem VHF-es, hanem az új szerinti UHF-es természetesen.


de hogy érted h kössek rá 12 V-ot és majd meglátjuk? hát ja és ha meg mégse bírja a +3 V-ot, akkor elfüstölt azt annyi? hát nemtom, én nem mernék vele így kísérletezni ... de ha esetleg tényleg ennyire nem számít neki a + pár V, akkor meg nem kérdés, mert mondom, rákötök én 12 körül, van olyan aksim, csak hát pont ezt nem mertem megtenni eddig ...


de ha valaki hozzáértő megerősít abban h elbír + pár V-ot és semmi baja se lesz, akkor oké, király, én örülnék a legjobban.

2016. máj. 19. 22:08
 20/29 A kérdező kommentje:
ja és azzal nincs gond, tud ez 80-100 m-t is, nem ez aa baj,még mindig csakis az átkozott elem ill.a fesz
2016. máj. 19. 22:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!