Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mit dughatok földeletlen...

Gipsz Jakab24 kérdése:

Mit dughatok földeletlen konnektorba?

Figyelt kérdés
Először is bocs, de villanyszerelésből 1es vagyok.Szóval kiderült hogy a lakásban 2 konnektorban nincs földelés.Panelház.Pont azokban ahol a tv, számítógép, modem meg kisebb cuccok vannak bedugva.Pár alaplap el is szállt már plusz egy nyomtató, porszìvó szóval vmi nem oké.A földkábel ott van de ha bekötöm 110v megy rá a földre.Ha nincs bekötve akkor 12v.A kérdés hogy lapos dugós cuccokat bedughatok? Az olyanokkal eddig nem volt gond.Úgy olvastam hogy vasalót, szgépet meg ilyeneket nem szabad.

2016. okt. 15. 14:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Minden olyan készüléket, amin nem földelt dugvilla van. Tv, borotva, telefontöltő, stb.
2016. okt. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%

"Mit dughatok földeletlen konnektorba?"

Lássuk csak, bármit, az üzemszerű működés szempontjából lényegtelen.


"Szóval kiderült hogy a lakásban 2 konnektorban nincs földelés.Panelház."

Akkor pontosítsunk. A védővezető ami hiányzik azokon a helyeken. A szerepe az, hogy a védővezetős érintésvédelemmel rendelkező készülékek érinthető fém részein a hibaáram kialakulását korlátozza, működésbe hozza a védelmet.


"Pont azokban ahol a tv, számítógép, modem meg kisebb cuccok vannak bedugva."

Ezek közül csak a számítógép érdekes, a többi más érintésvédelmi móddal van ellátva.


"Pár alaplap el is szállt már plusz egy nyomtató, porszìvó szóval vmi nem oké."

A védővezető hiánya nem befolyásolja ezeket.


"A földkábel ott van de ha bekötöm 110v megy rá a földre.Ha nincs bekötve akkor 12v."

ahogy a villanyszerelési tudásod jellemezted, ne nyúlj ilyenekhez, bízd szakemberre.


"A kérdés hogy lapos dugós cuccokat bedughatok? Az olyanokkal eddig nem volt gond.Úgy olvastam hogy vasalót, szgépet meg ilyeneket nem szabad."

Aminek a dugvillája nem védőérintkezős, azt nyugodtan használhatod.

2016. okt. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Hívj egy villanyszerelőt és nézesd át! A földön nem lehet 110v. És hogy ment tönkre az alaplap, a porszívó, a nyomtató? Nálunk a fürdőszoba, és konyha kivételével sehol sincs földelés, és semmi nem ment tönkre miatta.

(Sőt, nem is mehet tönkre a földelés hiánya miatt egy eszköz sem. Ott valami más baj lesz)

2016. okt. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%

Nálunk az egész épületben nincs földelés.

É.V. relét használunk. Bár előttünk lakónak az sem volt.

2016. okt. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

"Hívj egy villanyszerelőt és nézesd át! A földön nem lehet 110v"

Nincs is, a zavarszűrő kondenzátorok osztják (felezik) a feszültséget.


"Nálunk az egész épületben nincs földelés."

Mai tudásunk szerint ez nem jó.


"É.V. relét használunk."

Földelés nélkül FI relét használni, az magában sosem volt megengedve máshol, csak melegpadlósban. Fogadni mernék, hogy hűtőszekrényetek csak van, méghozzá nem is a szobában...

2016. okt. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
A földelés hiányától oké hogy nem megy tönkre semmi, de nálunk rá volt kötve az egyik konnektornál a föld úgy hogy ki tudja hol a másik vége. Biztos nem ott ahol kell. Így volt ott 110v fesz a földön. Na ebbe ment a számítógép meg a többi. Ez tönkreteheti? Mondjuk tönkre tette csak a kérdés hogy ez volt e a gond vagy más is okozhatta.
2016. okt. 15. 15:34
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

"Így volt ott 110v fesz a földön."

Nem, nem így volt. :) Eggyel feljebb írtam... a védővezető nincs sehová kötve, de a készülék házára a nulláról és a fázisról is jön egy zavarszűrő kondenzátor, így lesz 110 V (két sorbakapcsolt kondi közös pontja), nem pedig azért, mert valahová rosszul van kötve. Mivel magad írod, hogy csak akkor volt 110 V a védőérintkezőn, ha be volt dugva egy készülék...


Egyébként, bár lusta vagyok átcsapni elektronika területére, szerintem ez nyugodtan tönkretehet elektronikus készüléket, ha az elektronika egyik pólusa a házhoz van kötve.

2016. okt. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Oké.Így már értem.Köszönöm.
2016. okt. 15. 16:24
 9/15 anonim ***** válasza:
53%

Sztroganoff: a valóság ellen hiába küzdesz elméletekkel.

Veszprémben nagyon sok épületben nincs bevezetve a földelés. És kiadják albérletbe, ami törvénytelen. Rázott a hűtő és a sütő, amikor hozzá értünk, ezért kértem, hogy egy FI-relét szereljenek fel, hogy legalább ne dögöljek meg, ha egyszer át akar húzni rajta valami keményebb áram, mert az áramingadozás is rendszeres Veszprémben.


Az, hogy te szerinted ez "nem jó", vagy csak ott lehet fi relé, ahol nincs hűtő... hát mit tegyek ezzel a teljesen haszontalan és értékelhetetlen információval?

2016. okt. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Én maradnék a műszaki dolgoknál.

A törvénytelenség alighanem úgy lett, hogy volt földelési lehetőség, csak eltűnt. Legalábbis a budapesti bérházaknál valamikor a 60-as években eljutottak odáig, hogy az érintésvédelem lehetőségét a lakásoknak biztosították a kapualji földelés és a vízcső összekötés formájában. Aztán kevés embernek jutott eszébe a víz felújításánál ez a téma. No de ez szintén haszontalan információ.

Viszont megjegyzésemnek az értelme az lett volna, hogy míg a civilizált világ felelős szakemberei aki a szabványokat alkotják, hidegpadlós helyiségben a földelés nélküli FI-relé használatot nem tartják a biztonságot fokozónak. És ha ez nálad, mint bérlőnél használhatatlan is, másnál iránymutató lehet, hogy melyik irányba lépjen.

2016. okt. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!