Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mit dughatok földeletlen...

Gipsz Jakab24 kérdése:

Mit dughatok földeletlen konnektorba?

Figyelt kérdés
Először is bocs, de villanyszerelésből 1es vagyok.Szóval kiderült hogy a lakásban 2 konnektorban nincs földelés.Panelház.Pont azokban ahol a tv, számítógép, modem meg kisebb cuccok vannak bedugva.Pár alaplap el is szállt már plusz egy nyomtató, porszìvó szóval vmi nem oké.A földkábel ott van de ha bekötöm 110v megy rá a földre.Ha nincs bekötve akkor 12v.A kérdés hogy lapos dugós cuccokat bedughatok? Az olyanokkal eddig nem volt gond.Úgy olvastam hogy vasalót, szgépet meg ilyeneket nem szabad.

2016. okt. 15. 14:46
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"a földelés nélküli FI-relé használatot nem tartják a biztonságot fokozónak"


Attól hogy az autónak rossz a fékje, a biztonsági öv még mindig biztonságot fokozva tölti be a funkcióját, akkor is ha nem helyettesíti a féket.

Bármilyen környezetben így van az áramvédővel is, annak ellenére hogy a szakirodalom fedővédelemként alkalmazza a meglévő érintésvédelmi mód kiegészítéseként.

De lássuk be, önállóan is működik, és nem is akárhogyan. És abban is megegyezhetünk, hogy a semmitől léptékekkel jobb megoldás.

Annak ellenére is, hogy nem szabványos az alkalmazásának ezen módja.

De ha a két rossz megoldást hasonlítjuk össze, akkor a védővezető nélküli hálózatot az ugyancsak védővezető nélküli de áramvédős közül az utóbbit preferálnám, még akkor is, ha Sztroganoff kolléga ezzel nem ért egyet.

Az tény, hogy az ingatlan tulajdonosa illetve üzembentartója felelős a villamos hálózat műszaki állapotáért, ebből a szempontból nézve egyik változat sem korrekt.

De ha választhatok hogy két gödör közül melyikbe esek, az egyik lekvárral van tele, a másik meg szärral, ne haragudjatok hogy nem a Sztroganoff logikáját követem.

2016. okt. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Hehe. :D

Kezdjük.

"csak ott lehet fi relé, ahol nincs hűtő"

Ezt nem állítottam...

"akkor a védővezető nélküli hálózatot az ugyancsak védővezető nélküli de áramvédős közül az utóbbit preferálnám, még akkor is, ha Sztroganoff kolléga ezzel nem ért egyet. "

No, ez sem igaz...

Mit állítottam? Gyakorlatilag azt, hogy hidegpadlós helyiségben a védővezetős érintésvédelem kötelezettsége alól nincs felmentés.

2016. okt. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Felmentés ide-oda ha egyik sincs, az jobb?
2016. okt. 19. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Dehogy jobb. Kezdjük megint újra, hátha egyszer sikerül. :)

Egy FI-relé soha nem káros. Sőt.

Műszakilag.

Káros viszont az a hatás, amelyet egyesek ekkor éreznek, miszerint is ez a probléma véglegesen meg van oldva.

Ez már a negyedik különböző megfogalmazás.

2016. okt. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
csak lapos dugós készüléket, aminek lapos villásdugója van. Han agyobb dugó fém érintkezőkkel két oldalán azt ne.
febr. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!