Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Van egy kínai ledlámpám, ami...

Van egy kínai ledlámpám, ami túl sok fényt ad, ellenben kevés ideig bírja az elem benne. Kérdés?

Figyelt kérdés
Hogy mit tudok csinálni vele, hogy kevesebb fényt adjon, de az elem tovább bírja benne?

2016. nov. 25. 03:27
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Gondolom nem olyan egyszerű, de azért nem is túl bonyolult. Tippem szerint valami ellenállást kéne beiktatnom az áramkörbe. Legegyszerűbben, legolcsóbban hogyan lehetne ezt házilag és megvalósítani? Pl. alufóliából hajtogatni lapocskákat és beszúrni az elem és a rugó közé? Vagy valamilyen más anyagból (lévén az alunak túl kicsi az ellenállása)?


15 db led működik 3x másfél voltos elemről, valószínűleg sorba kötve.

2016. nov. 25. 03:37
 2/15 anonim ***** válasza:

Párhuzamosan vannak kötve. Így a LEDek a működésük határán vannak és a szegény táp csak nyög és rövidesen lemerül.

A helyszűke miatt gyakorlatilag nem tudod megoldani. Az ellenállás beiktatása lenne a megoldás, de gyakorlatilag nem célravezető.

2016. nov. 25. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Valóban párhozamos.

Vagy ellenállás van benne, vagy pwm.

Szedd szét és küldj fotót.

2016. nov. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ellenallassal maceras amig altalalod a jo erteket. Inkabb egy darab diodaval probald meg, az rogton levesz 0,7voltot, szilicium dioda eseten. Ha tul sok a 0,7 volt akkor probald germaniummal, de szerintem a szilicium valoszinuleg jo lesz.
2016. nov. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

igen, azt nem ártana tudni, hogy van-e valami elektronika benne, vagy csak direktbe rá vannak kötve a ledek az elemekre. Utóbbi esetben egy sorba kapcsolt ellenállással csökkentheted a fogyasztást, a fényerőt, de a hatásfokot is, ugyanis az energia egy részét az ellenállásod fűtené el.

Ha több led van benne párhuzamosan kötve, akkor azzal is lehetne szórakozni, hogy kiiktatsz valamennyit. Szóval így látatlanba nem igazán lehet megmondani.

Amúgy ellenállást nem érdemes barkácsolnod, mert kb. 20 Ft-ért kapsz bármelyik elektronikai boltban.

2016. nov. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Szétszedtem amennyire tudtam, sorosan vannak kötve az elemek, és van benne egy pici chip Biss0001 felirattal. Képet nem tudok küldeni sajna.
2016. nov. 25. 15:58
 7/15 A kérdező kommentje:
Ha néhány ledet lefeszegetnék róla, akkor a többi még tudna működni, nem? És azzal elvileg a fogyasztás is csökkenne, jól gondolom?
2016. nov. 25. 18:40
 8/15 A kérdező kommentje:

Semmi ötlet?


Akkor máshogy kérdezem: el tudom úgy rontani a lámpát, ha lepattintok a 15 ledből néhányat? Ahogy nézem a nyákot, mindegyik párhuzamosan van kötve, nincsenek csoportosítva. Így gondolom nem fog a többi túláramot kapni vagy megszakadni az áramkör... elvileg.

2016. nov. 29. 12:03
 9/15 A kérdező kommentje:

No, varázsoltam képeket:


Elemek:

[link]

Ledlap eleje:

[link]

Ledlap hátulja:

[link]

2016. nov. 30. 02:39
 10/15 anonim ***** válasza:

A piros vonal mentén vágd el a fóliát, ide pár ohm ellenállás kerülhet be a rajz szerint. 10-20 ohmot próbálnák ki. Így a mozgásérzékelő részt nem befolyásolod vele.


[link]

2016. nov. 30. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!