Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Biztosíték megolvasztotta a...

Biztosíték megolvasztotta a műanyag házat amibe el volt helyezve? (nem égett ki a szál)

Figyelt kérdés

Egy üveg biztosítékról van szó, gyárilag volt rajta az eszközön, a kábelére szerelve egy kicsi műanyag házba. Ki kell csavarni, és benne van a biztosíték.

Ilyen:

[link]



A kocsiba beszerelt eszközről van szó (automatikus világításkapcsoló).

2 órás használat után égett műanyag szagot éreztem, ki is szedtem az egészet gyorsan. Ez az üvegbiztosíték túlmelegedhetett vagy nem tudom, de körülötte a műanyag szétolvadt. A fém szál sértetlen, szikla szilárd maradt. Egyébként a biztosíték darabokra esett amikor kinyitottam a műanyagot (már amennyi maradt belőle, elfeddormálódott)


A kocsi elméletileg nem volt veszélybe, mert fölötte van rendes kocsi biztosíték. Gondoltam, hogy ha az eszközhöz kapcsolták ezt az üvegbiztosítékot, akkor nem háborgatom, had legyen rajta, így lett 2 biztosíték a kábelen sorban.


A józan ész alapján csak le kell vágnom ezt a szar biztosítékot és visszakötnöm az egészet a helyére, nem?


Talán csak túl régi volt és ezért melegedett túl?



2017. febr. 12. 22:42
 1/8 anonim ***** válasza:
A helyedben rámérnék hogy mekkora áram folyik rajta. Sose lehet tudni ...
2017. febr. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Amikor bekötöttem, akkor kimértem a két kimenetet (amik a világításhoz mennek), egyik 3, a másik 7 Amper volt.


A biztosíték, mármint nem az olvasztós, hanem az ami felette van, az max 15A-t enged.


Azt nem mértem meg, hogy a bemeneti kábelen mennyi jön, letudtam annak, hogy a két kimenet összege. Tehát minimum 10A, de nem lehet több 15A-nél, mert akkor a 15-ös bizti kiégne,

2017. febr. 13. 00:00
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha 10 amper ment rajta, ahhoz elég hogy ha a rugó benne egy kissé rozsdás volt vagy ilyesmi, az átmeneti ellenálláson tekintélyes hő tud keletkezni.

Én úgy gondolom, oka volt hogy betették azt a megoldást, egyébként csak hobbiból nem túl nagy az esélye hogy beraknak különféle helyekre találomra biztosítékokat.

2017. febr. 13. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az okes, de mint irtam, sorba volt kotve fole egy masik biztositek. Tehat ha ezt levagom, akkor is ott marad a 15Amperes.


Szoval akkor valszeg csak a bizti volt szar.

2017. febr. 13. 00:16
 5/8 anonim ***** válasza:
Értelek, de pl az a 15-ös nincs véletlenül áthidalva, meghekkelve?
2017. febr. 13. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ezek a lengő műanyag házak kicsit gyengébb, vagy rozsdás rugó esetén hajlamosak kontakthibára. Ez átmeneti ellenállást okoz, ami pedig fokozott melegedéssel, ami a ház kilágyulásával, és emiatt a rugóerő további csökkenésével jár együtt.


A helyedben betennék az eredeti késes biztosíték helyére egy biztosíték adaptert, két biztosíték megy bele, az egyik az eredeti biztosíték helyett, a másik kimenete egy szabad vezeték, amire azt kötsz, amit akarsz:


[link]

2017. febr. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Előző hozzászólásomban szándékosan egy német oldalról származó képet, és nem webáruházi hivatkozást tettem be, hogy ne tűnjön reklámnak. (reklámot törlik)
2017. febr. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok.


A 15A-es biztosíték nincs áthidalva, se hekkelve. Korábban volt benne egy másik elektornika a kocsiban ami tönkrement. (nem gyári, szerintem 17 évvel ezelőtt tehették bele).

Az akkori szerelő a két 12V-os kábelt úgy "védte" le, hogy betette oda a biztosítékot az 5 és 15 ampereset.

Egy ilyesmi foglalattal:

[link]


Tehát teljesen jól működik, ez ami most megoldvadt, csak az eszközön volt, pluszként, mondhatni.

2017. febr. 13. 10:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!