Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Műanyag nyelű lábosnak égett...

Műanyag nyelű lábosnak égett műanyag szaga van, ha melegítek benne valamit. Ez mennyire normális?

Figyelt kérdés
Van egy egész szett belőle... kuka?

2017. jan. 14. 23:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is így van sajnos a műanyag fülűekkel, én mindig csak a kis lángon használom őket, és próbálok ügyelni hogy a láng ne érjen túl a lábas alján, akkor nincs égett műanyag szaga.
2017. jan. 15. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%
nem tul jo minosegu lehet, semmire sem normalis.
2017. jan. 15. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Sajnos normális, sokkal kisebb lángon lehet benne melegíteni, mert ha felcsap a láng, vagy túllóg a főzőlap, elkezd olvadni a műagyag.


Ami utána lehűl, és ha ezt megcsinálja párszor, akkor nagyon rideg lesz.

És utána könnyen letörik.


Ha csak 1 nyele van, pl serpenyő, és minden tűzhely túl nagy, akkor inkább húzd félre, és a túlsó felét érje inkább a meleg.

2017. jan. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi
2017. jan. 15. 14:31
 5/6 anonim ***** válasza:
60%

Alap, hogy nem sütünk/főzünk akkora lángon, hogy az az edény oldalán csapjon fel...

MOst így átgondolva nekem is van jó pár műanyag nyeles edény, és pár műanyag fülű lábas. De sosem volt ilyen gondom. Egyszerűen nem kell akkora láng alá, attól nem fő gyorsabban az étel.

Egyedül a régi kotyogós kávéfőzőnél tapasztaltam ilyet, de azt is anyám produkálta. Én azt sem siettetném úgy, hogy felcsapjon a láng...

2017. ápr. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem a láng csap fel, hanem egyszerűen bóvli az anyag, és már attól megolvad, hogy átveszi a hőt a fémtől.
2017. máj. 10. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!