Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért "szakad" meg folyton az...

Miért "szakad" meg folyton az áram?

Figyelt kérdés

Már egy hónapja folyamatosan szenvedek a folyosón található lámpámmal. Sokszor van az, hogy felkapcsolom és magától elalszik. Először kimértem a kapcsolót, hátha az a rossz, de nem. A lámpához menő vezetéken kapcsoló oldalán ott a feszültség, a lámpa pedig mégsem világít, odáig már nem jut el az áram. Ez után ki lett cserélve a falban a vezeték, jó is volt egy pár napig majd újból elkezdte a dolgot. Kapcsoló és lámpa újra kibont, kapcsoló felkapcsol, megvárni míg jelentkezik újra a hiba, kapcsolónál ott feszültség de a lámpánál már nincs.

Még kétszer újrahúztam, hogy hátha megszakadt valahol a vezeték de nem. Rövidzár sincs. Nem tudok magyarázattal szolgálni, hogy miért van, ellentmond a dolog minden elektronikai tudásomnak.

Villanyszerelő ismerősöm is megnézte, nem tudott rá semmit mondani, csak hogy lehet a kapcsoló a rossz. De ezt nem értem, ha a kapcsoló lenne, akkor nem juthatna feszültség a lámpához menő vezetékre...

Arra is gondoltam, hogy hátha valamilyen induktív úton-módon van csak a kapcsoló után feszültség (szóval a multiméterrel lehet mérni, de meghajtani már nem lehet róla semmit), de ez sem jött be, közvetlen bekötve a kapcsolóba egy másik lámpát hibátlanul működik...


Valakinek valamilyen ötlet?



2017. márc. 12. 15:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%
hívj egy villanszerelőt, mielőtt felgyújtasz vagy agyonvágsz valakit
2017. márc. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Már hívtam, le is írtam, ő sem tudott semmi hasznos mondani. Egyébként elektrotechnikus az alap végzettségem.
2017. márc. 12. 15:49
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

"közvetlen bekötve a kapcsolóba egy másik lámpát hibátlanul működik"


Nem lehet, hogy a lámpa rossz?

2017. márc. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Nem, sajnos.

Próbáltam másik izzóval is, de már a foglalatnál sincs ott a feszültség - mármint akkor, amikor rossz. Most jelenleg is világít, reggel kapcsoltam fel, azóta semmi baja sincs. De tegnap eljátszottam ugyanezt, egész délután ment, majd valamikor sötétedés után jelentkezett a hiba. Gondoltam arra is, hogy túlmelegszik valami (de mi? tuti hogy a kapcsoló és a foglalat között van a hiba, de ott meg csak a éz vezeték van), tegnap miután jelentkezett a hiba lekapcsoltam majd éjfél fele újra fel, világított kb. 3 másodpercig. Ebből azt szűrtem le, hogy mindegy mennyit van használva, valamikor jó valamikor nem.

2017. márc. 12. 16:14
 5/19 A kérdező kommentje:
*javítás: ...csak a réz vezeték van)...
2017. márc. 12. 16:16
 6/19 anonim ***** válasza:
45%
Szellem tevékenység?
2017. márc. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Lehet :D

Biztos van valami magyarázata, csak még nem tudom, hogy mi az.


Ugye, írtam, hogy reggel óta fel van kapcsolva a világítás. Egészen fél órával ezelőttig jó is volt, aztán megint kialudt a lámpa. Lekapcsoltam, majd újra fel de semmi. Úgy néz ki, hogy este/éjjel gyakrabban csinálja...

2017. márc. 12. 19:08
 8/19 A kérdező kommentje:
Újabb infók: ma volt egy kis időm, kicseréltem a kapcsolót és a foglalatot. Kíváncsian várom, hogy így megoldódik-e.
2017. márc. 13. 17:13
 9/19 A kérdező kommentje:

Nem jöttek be a cserék. Ugyanúgy tegnap és ma este is előjött a probléma, viszont az már fix, hogy napközben mindig jól működik.

Gondolkodtam hogy mi a különbség a nappalban és az éjjelben. A fény az nem folyásolhatja be szerintem, marad a páratartalom (bár ha napközben esik attól még jó...) és a hőmérséklet. Valamint még ezeken kívül az, ami okozza a hibát, bármi is legyen...

2017. márc. 14. 20:44
 10/19 anonim ***** válasza:

Ez tényleg érdekes. Folyosó lakáson belül, vagy kívül?

Nem lehet, hogy szomszéd viszi az áramodat? Esetleg valami nagyobb eszköz használja este az áramot (villanybojler) a hálózaton és a lámpának már nem jut?

Lehet tényleg valami szellem garázdálkodik esténként. :D

2017. márc. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!