Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Tudtok mondani valamit, amit...

Tudtok mondani valamit, amit egy informatikus el tud magyarázni? (Nyugi, lent kifejtem)

Figyelt kérdés

A barátom nagy infós és ajándékba egy kuponfüzetet kap, amibe többek közt bele akarom írni, hogy magyarázzon el nekem valamit infóul. Szóval olyan dologra gondolok, mint bioszban az aminosavak működése, kapcsolódása vagy egy angol igeidő megtanítása.

Bocsi ezért a meglehetősen érdekes kérdésért, remélem tudtok nekem segíteni :)


2017. márc. 12. 20:03
 1/1 anonim ***** válasza:

Tehát ha jól értem olyan témaköröket keresel, amiket el lehet magyarázni olyannak, akinek nincs mélyebb informatikai ismerete.


- alapok: bináris hexadecimális számrendszer; bit-byte különbségek, váltószámok, bináris és decimális prefixek

- számítógép: felépítése, neumann-elvek

- hálózatok: OSI-modell; hálózati protokollok; ipv4, ipv6 különbségek

- programozás: for és while ciklus közötti külöbség, rendezési algoritmusok, nyelvek közötti különbségek

- kódolások: Huffmann-kódolás; képek tömörítése, JPEG és BMP különbsége

- titkosítások: pl. RSA titkosítás

stb.


Ilyenekre gondoltál?

2017. márc. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!