Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek mérnök informatiku...

Szerintetek mérnök informatikusként, friss diplomásként, kb fél év tapasztalattal milyen fizetési igényt lehet mondani?

Figyelt kérdés
Én kb nettó 200-250 körül gondolkodom, de szerintetek ez reális?

2015. jún. 24. 13:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

meg kezdonek szamitasz.


Amugy komoly ember komoly helyen nem nettot mond hanem (eves) bruttot.

2015. jún. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Na jó, de ez reális vagy mennyi lenne a reális? Nettó-bruttó, átszámolható nem az a probléma, hanem kb ennyit szeretnék kézhez kapni, ezért írtam így.
2015. jún. 24. 13:39
 3/14 A kérdező kommentje:
Jah, és az kimaradt, hogy Budapesten.
2015. jún. 24. 13:42
 4/14 anonim ***** válasza:
szerintem elerheto.
2015. jún. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
55%

Huh.... nettó 200 az bruttó 306 ezer, nettó 250 pedig bruttó 380 ezer.

én nem sok esélyt látok rá.

Magyarország legnagyobb energiaipari vállalatánál (a német) a mérnökök bruttója is kettessel kezdődik, azoké is, akik már 20 éve itt dolgoznak. nem egy pályakezdőé...

a vezetőké kezdődik hármassal. persze nem a legfelsőbb szinteken, mert ott biztosan milliókról beszélünk, de nevezzük mondjuk osztályvezető félének, tehát aki már 20-30 embert irányít.

hogy neked pályakezdőként majd' bruttó 400-at ajánljanak, ismeretség nélkül, az adott cégnél releváns tapasztalat nélkül, hááát... kérdésedre válaszolva: szerintem nem reális.

2015. jún. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, értem.
2015. jún. 24. 14:43
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

"Magyarország legnagyobb energiaipari vállalatánál (a német) a mérnökök bruttója is kettessel kezdődik, azoké is, akik már 20 éve itt dolgoznak. nem egy pályakezdőé... "


Az Audiban Gyorben kezdo mernokkent a 350-400 brutto abszolut realis, 1-2 ev tapasztalattal akar 500 vagy felette is lehet.


Budapesten jobban fizetnek, informatikai szektorban meg plane.

2015. jún. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Budapesten simán reális.
2015. jún. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Vidéken megadták nekem kezdőként mindenhol a bruttó 300-at. Pesten bőven fölötte kezdődik. Persze függ a pozíciótól.
2015. jún. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

hát akkor én dolgozom rossz helyen. azt gondoltam, hogy ekkora multi igencsak jól fizet. de azt is tudjuk, hogy nagy különbségek vannak ugyanennek a cégnek ugyanazon pozíciójának bérét tekintve a Dunántúlon és a Tiszántúlon. hiába csinálja ugyanazt két ember, a nyugati többet kap érte, ezt nem is tagadja a felsővezetés sem.

ugyanakkor azért is gondoltam, hogy ezek jó fizetésnek minősülnek, mert sok-sok ismerősöm ennek csak a töredékét keresi meg. szintén mérnök utcabelim jó, ha eléri a 100-at egy gyógyszergyárnál. szintén nagy cég, a T**a.

2015. jún. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!