Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ki milyen előnyt lát abban,...

Ki milyen előnyt lát abban, ha az ember rendelkezik smart kártya (smartchip) íróval?

Figyelt kérdés

Főleg potenciális anyagi előnyre gondolok.

És Mo.-n ho lehet kapni emberi áron?


2010. máj. 18. 16:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha az potenciális előnynek számít, hogy tudja írni a smart kártyát ...


De most komolyan ... gondolod veszel egyet, aztán ukkmukkfukk fogod és teleírod a kártyádat? :D

2010. jún. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Biztos tök jó, de megjegyzem, hogy (bár ezt csak gondolom, de) a pénzt, vagy akármi mást nem a kártyán tárolják. Ott csak egy kódot, ami úgy működik, mint egy jelszó. Amikor lehúzzák, a cucc bejelentkezik a központi gépre azzal a kóddal és onnan kéri le az egyenleget. Így nem hiszem, hogy sokra mennél vele.
2010. jún. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

hmm itt fogalmi zavar van első kettő

Nem a shell smart kártáyra gondolok.

Az összes olyan chipet smart chipnek hívják (amennyire én tudom) tehát diákigazolvány cégbelépő, telefonkártya stb.

a shell smart kártyája baromi kreatívan azért smart kártya, mert az elektronika azt a chipet smart chipnek nevezi.

2010. jún. 16. 13:05
 4/11 anonim ***** válasza:
Mindezek tudatában megkérdem még egyszer, ugyan miféle potenciális anyagi előnyre gondolsz ? :)))
2010. jún. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Látod látod...:)
2010. jún. 16. 17:17
 6/11 A kérdező kommentje:
Lehet smartchip írót kapni a nyeten, meg nyerskártyákat. nem hiszem el, hogy ebből annyit lehet kihozni, hogy a cégednek egy beléptetőrendszert csinálsz egy olvasóval és mindenki kap tőled egy számsort hogy az a passzwörd. ennél kell h több elgyen ebben a dologban.
2010. jún. 16. 19:31
 7/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Én a második vagyok és nem értem, miért gondolod, hogy fogalmi zavar van. Hol említettem, hogy ez a Shelles smart kártya???

1. szerintem a diákigazolványban semmilyen chip sincs.

2. a cégbelépők legtöbbször nem "smart chip"-pel működnek, hanem valamilyen RFID-s eszközzel, mivel ez kényelmesebb modernebb... De ha mégis, akkor is egy kódot tárolhat a kártya.

3. a telefonkártyán valóban pénz van, de ott is a fennt lert eset forog fenn.


Tehát?


De hogy választ kapj a kérdésedre, szerintem ha keresel egy 20-30 évvel lemaradt céget, lenyúlsz egy beléptetőkártyát, akkor lesz rá egy masinád amivel le tudod másolni. Tök jó!

2010. jún. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Látod látod ... Nem fog ez menni :) Ennél abból is nagyobb "pontenciálisabb nyereség" lehetne, ha bankkártyákat másolsz. Igaz az már nem ennyire olcsó, és biza erős szakértelem is kell hozzá. A PIN kódrol meg ne is beszéljünk. Hja, ne felejtsük el hogy büntetendő és azért ez is lehet szempont.


Amúgy ha egy picit gondolkozol rájöhetsz ha ebben olyan marha nagy nyereség lenne, boldog boldogtalan venné az olvasót meg a kártyákat. Valamiért nem teszik ....


De mondok jobbat tegyük fel rájössz egy dologra amiből mégiscsak hasznod lehet ebből a rendszerből. És én ismeretlenül, mondjuk itt rákérdezek, van-e haszna ... hát nem tudom ... megosztanád velem, vagy megtartanád magadnak azt a marha nagy titkot ?


Szóval inkább nem kérdezem meg harmadszor, mit is szeretnél nyereségként, inkább azt javaslom, máskor gondolkodj picit :))

2010. jún. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

hmm itt vagy 1 ember írkál vagy 89% os mindenki.


1. Van a diákban chip. (Remélem bennünk is lesz rövidesen rfid és akkor majd uptodatenak érzem magam.)

2. Tudomásom van az rfid technológiáról de nem azt kérdeztem.

3. Tudomásom van a mágneskártya íróról de nem azt kérdeztem

4.Jómagam is valószínűsítem, hogy a kártya maximum egy access kódot tartalmaz és a háttérrendszerhez rögzítve teszem azt a shellnél.

5.Nem azt kérdeztem, hogy büntetendő-e bankkártyát másolni.

6. Légyszi ne kérdezd meg harmadszor, mert az oldal címe nem a "kérdésre feltett kérdések".

2010. jún. 17. 19:54
 10/11 anonim ***** válasza:

Az egyik 89%-os vagyok.


Nem mindenki 89%-os, csak azok, akik eddig itt válaszoltak.


Tudjuk mit kérdeztél, tudunk olvasni.


És akkor először helyesbítek: Az én általam megvizsgált diákigazolványok egyike sem tartalmazott semmiféle chipet. (Special thanks for my daughter, and his friends)


És az eredeti kérdésedre felelve: Még mindig nem látok különösebb előnyt abban, hogy az ember rendelkezik smart kártya (smartchip) íróval. Főleg nem potenciális anyagi előnyt.


Ellenben:


Ha ki akarsz építeni például egy smart kártyás (smartchipes) beléptetőrendszert, akkor viszont rendkívüli előnyöket szerezhetsz vele azokkal szemben, akik szintén ki szeretnének építeni de nem rendelkeznek smart kártya (smartchip) íróval. Hogy hol lehet kapni, azt sajnos nem tudom, de ha nagyon szeretnéd, és szépen megkérsz, és elküldesz nekem egy tábla milka csokit, kiderítem neked ...

2010. jún. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!