Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mekkora áram van (hány voltos)...

Mekkora áram van (hány voltos) a dugó villáján közvetlenül miután kihúztuk a konnektorból?

Figyelt kérdés
2010. máj. 21. 16:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Kikapcsolási tranziens jelenségről akarsz kérdezni.


attól függ milyen fogyasztód van:

- Ohmos (lámpa)

- Induktív (tekercses motor)

- Eredő Kapacitív (kapcsolóüzemű táp, katódsugárcsöves TV)

2010. máj. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát pontosabban arra gondoltam, mikor kihúzom a laptop töltőjét...mert véletlenül megrázott, és utólag vettem észre hogy a villák kicsit meg vannak pörkölődve....:S nem tudom, hogy így mennyire veszélyes
2010. máj. 21. 16:39
 3/4 anonim ***** válasza:
induktív továbbá minden, amiben transzformátor van, az a nagy krumpli.
2010. máj. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

a laptoptöltő az kapcsolóüzemű táp, az eredő kapacitív, így egy rövid ideig, néhány századmásodperc erejéig a kihúzáskor keletkezett végtelen frekvencia miatt a 220v dupláját tudod mérni, ha lenne oszcilloszkópod és előtét ellenállásláncod.


2-3 amper áram folyik a primer főáramkörben, kapacitív és kihúzáskor induktív energia tárolásának megszűnésével elég nagy ívet tud húzni a kisülés a levegőben.

2010. máj. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!