Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Nagy Drónosok! Mi lenne a...

Nagy Drónosok! Mi lenne a véleményetek ("DRÓN" használattal kapcsolatban) az alábbiakról?

Figyelt kérdés
Kinek tetszik, az az ötlet,hogy "Drón" arénákat építenének ki,a "Drónosoknak", hogy ne legyen annyira drága,az engedély? És ahol kiépíthetnék ezeket az arénákat,csak ott lehetne őket használni? Megvalósítható volna, egy "drón" "Aréna"? Mi a véleményetek erről?

#ötlet #engedély #drón #Drón aréna
2017. júl. 24. 12:37
1 2
 11/16 anonim válasza:

rossz a megfogalmazás.


nevezd drónstadionnak, s zöld utat kapsz.

2017. aug. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Engem ne ócsároljon le,már elnézést... nem hülyeségről beszélek,csak "egyeseknek" nem esik le miröl is van szó,a kérdésben...köszönöm az értelmesebb feleknek,akik értik a kérdéseim lényegét... ha ez a véleménye az elöttem válaszolónak,írásából ítélve, Úgy látszik itt minden drón tulajdonos 60k-100k felett vásárol drónt... akik olcsóbbat vesznek,azok másra használnák....,de rájuk nem gondol senki. Köszönöm!
2017. aug. 22. 00:58
 13/16 Orfeus ***** válasza:
79%

Nem érted meg amit mondok.


Senki nem fog neked arénát építeni. Nem értem hogy gondoltad. Egy akkorát mint egy foci stadion pl? 3 milliárd forintért?


Sokkal egyszerűbb és "némiképp olcsóbb" ha eseti légteret kértek mondjuk 2-3 napra, egy hatalmas sztyeppén felállítotok ilyen olyan bójákat, sörsátor stb.


Inkább úgy tudom elképzelni mint egy fesztivál, egy talákozó.


Számold ki, hogy teszem azt 1500 egy alja meccsre is a beugró egy stadionban. Férnek mondjuk 25.000-en, mondtam valamit. És ott x időközönként van meccs, nem havonta 1-2.


Van benne fantázia, de annyira gyerek cipőben jár, hogy ilyet ne is remélj.


Egy beugrós színvonalas találkozó pedig nem 2 forint, de olcsóbban megvalósítható int egy aréna... És az évente 1-2* bőven elég hogy megmutassa mindenki a maga kis gépét.

2017. aug. 22. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Nemtudomanevem(sem) ***** válasza:

"Engem ne ócsároljon le,már elnézést..."


Ha jól emlékszem, a kedves kérdező kötött bele nagyjából mindenbe, ami bármilyen szinten vitatta az ötletét... Vagy talán nem?



Orfeus teljesen jól mondja. Akkor (talán) lenne realitása ha pl egy minden hétvégén megrendezett találkozón, akár több százan vennének részt, 4-5-6 ezer forintos belépőkkel együtt. És még itt jön a képbe, amit meg én mondtam, hogy ez a racingeseket érdekelné, mert azok a gépek erre lettek kitalálva. És hiába akarsz egy fixed-wing géppel zárt térben repülni, mert nincs értelme.

Tényleg sokkal költséghatékonyabb, meg úgy általában szélesebb rétegnek szól, ha bérelsz egy nagyobb területet, meg arra beszerzed az engedélyeket. És valóban bőven elég évi 1-2 alkalommal.

Biztos vannak emberek akik az egészben fokozottan a közösségi élményre vágynak, de ez szerintem a modelleseknek csak egy kis része, a többieknek bőven elég az a néhány találkozó, amire elmennek, megmutatják a gépeket, esetleg összemérik a tudásukat másokkal, meg folytatnak némi eszmecserét, aztán megy mindenki haza.

Nem azért mondjuk az ötletre, hogy nem működne, mert senkit nem érdekel, hanem azért mert egyszerűen rövid távon csődbe menne az egész.

2017. aug. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Az ötlet szerintem is jó, csak tényleg óriási hely kellene, ha több embert is 'fogadnál'. Viszont szerintem ha valakinek megérné, akkor már rég megcsinálta volna.
2017. okt. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Az is eszembe jutott, hogy rendszámot tenni a drónokra,csak, hogy tudjuk, van-e engedélye,vagy nincs. Esetleg egy "Qr"-kódot" tenni rájuk és leolvasókat helyezni, az engedélyezett területekre. Így mindjárt meg van oldva, ami miatt sokan panaszkodnak. És nincs vita,hogy kinek a fejére esik majd, vagy sem. Egyszerűen,bárhol... ,ha nincs semmi zavaró, a környéken, simán lehetne drónozni.
2017. okt. 14. 12:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!