Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Akkumulátor százalék mit jelent?

Akkumulátor százalék mit jelent?

Figyelt kérdés
Mármint ugye a telefonok meg minden ilyen kütyü kijelzi az akkumulátor töltöttségét százalékban. Na de minek a százaléka? Tehát ha mondjuk van egy 3,7 voltos akkumulátor, akkor ott hány voltot jelent a nulla százalék? Mert gondolom nem nulla voltot, mert az kicsit "veszélyes" volna...

#akkumulátor #százalék #feszültség #töltöttség #jelezdhaelolvastadeztakulcsszot
2017. dec. 9. 16:21
 1/9 anonim ***** válasza:

Semmiképpen sem 0V-ot jelent. A mostani telefonokban használt 1 cellás (1S) litium-polimer (LIPO) akkumulátorok teljesen feltöltve kb 4.2V-on, teljesen lemerült állapotukban kb 3V-on vannak.


Nem tudom megmondani, hogy a kettő között lineáris-e a % arány, vagyis, hogy 1% (4.2 - 3) / 100V-ot jelent-e, de azért támpontnak biztos jó.


3V alá meríteni nem szabad mert tartósan károsodik az akkumulátor. Egyébként az összes elektronika le is kapcsol 3V környékén, tehát a telefonod sem tudja mondjuk 2.8V-ig meríteni az akksit.

2017. dec. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%
Leírtad a választ a kérdésben: "...az akkumulátor töltöttségét százalékban."
2017. dec. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A hátralévő üzemidőt..

Ha 10 órát tud feltöltött akkuval a készülék, akkor 50%-nál 5 óra van névlegesen hátra.

A Li-Ion akkuknál a 0% teljes kisütést, ca. 3,6V-ot, a 100% 4,2V-ot jelent.

Et alatt és felett már károsodik, ha mást nem is, de a tölthetősi ciklusok számának (élettartam) csökkenését.

2017. dec. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egy kicsit rákeresve úgy néz ki, hogy a legtöbb eszköz legfeljebb 3.4V-nál már kikapcsol, tehát inkább ezt veheti 0%-nak a telefonod, nem pedig a 3V-ot, ami az abszolút minimuma a cellának. Az előző hozzászóló 3.6V-ot ír. Nem értek túlzottan a témához, el tudom képzelni, hogy neki van igaza. Mindenesetre valahol 4.2V és kb 3.5V akkufeszültség között üzemel a telefonod.
2017. dec. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Inkább az üzem időt mutatja a %, hogy kb mennyi van még hátra. De nyilván aztis kell tudni hogy például mennyit merült egy adott idő alatt.

Ez egy viszonyitási szám.

2017. dec. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Szirty ***** válasza:
Az akkuból kivehető energiamennyiséget mutatja az akku teljes feltöltöttségéhez képest (és nem üzemidőt).
2017. dec. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha bemegyek a Beállitásoknál az akkumulátorba, ott mutatja nekem hogy pl.

57 %-- kb, 17 óra van hátra.

Ez pedig az az idő ameddig üzemelni fog.

2017. dec. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Atyajég, ennyi választ sem kaptam még 1 nap alatt :D Köszönöm mindenkinek!
2017. dec. 10. 10:25
 9/9 Szirty ***** válasza:

"Ez pedig az az idő ameddig üzemelni fog."


Igen? Akkor kezdj el játszani 3 órát! :)

2017. dec. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!