Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Szerintetek honnan kap jelet...

Szerintetek honnan kap jelet a 40 MHz-es távirányítós kisautó?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy kis játékautója a fiamnak, 40 MHz-en működik a távirányítója. Jelenleg a távirányítóban elem sincs, az autó viszont teljesen véletlenszerűen impulzus-jeleket kap, 1-2 tizedmásodperces impulzusokban. Többször leesett a polcról mire rájöttem, hogy nem szellemek járnak.

Működik a mosógép, a mosogatógép, illetve egy Wifi-s modem, ami egy laptoppal és egy mobillal van összeköttetésben. Gyerekes család nincs a környéken, így biztosan nem szívatás a dolog.

Szerintetek kaphat jelet az autó a lakás egyéb berendezéseitől, vagy egyszerűen meghibásodott az elektronikája?

Köszi előre is.


2017. dec. 17. 10:52
 1/4 anonim ***** válasza:
46%

Valami zajt befog.

Lehet, hogy nem is a lakásból jön, nem nagyon tudsz vele mit kezdeni.

Lehet, hogy pusztán a háttérsugárzásra is így reagál.

2017. dec. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem miért úgy rakod fel a polcra, hogy nincs kikapcsolvaaz autóü. Ha kikapcsolod, nem fog leesni. Semmi értelme használaton kívül bekapcsolva hagyni, csak meríti az elemet / akkut.
2017. dec. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi! OK, tudom, hogy kikapcsolva illik tárolni, általában így is kerül fel a polcra, de most valamiért nem lett kikapcsolva. Először azt hittem, a távirányító nyomódik valahol, de aztán láttam, hogy nincsenek benne elemek. Így érdekelni kezdett, vajon milyen eszköz generál 40 MHz-es jelet a környezetben. Azon is filóztam, hogy a vezérelt áram jelfogója, mely a lépcsőházban, kb. 5 m-re van. Ki tudja... :)
2017. dec. 19. 07:40
 4/4 anonim ***** válasza:
Sehonnan nem kap jelet. A modellezésben alapszabály, hogy először a távot kapcsolod be, aztán a modellt. És először a modellt kapcsolod ki, utána a távot. A táv "szól a modellnek", hogy nyugi van, ne csinálj semmit (ha nem érsz semmihez). Ha ki van kapcsolva a táv (vagy nincs meg), akkor a modell nem tudja, hogy nyugi van, ezért butaságokat csinál. Ennyi a nagy varázslat magyarázata. A modernebb modellek ezt már nem csinálják.
2018. szept. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!