Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért nem indúl be a gép...

Miért nem indúl be a gép processzor csere után?

Figyelt kérdés
Asus p5g41t m si alaplapom van eddig egy intel core 2 quad q6600 volt benne ezt átcseréltem egy q9400 as procira és nem indúl be a gép. Máshoz nem nyúltam hozzá de azért megnéztem, hogy nem e húzódott ki valami és nem. Minden ugyan úgy van. Vissza raktam a másik procit ami eddig is volt benne de már azzal sem indúl el. Mi lehet a baj?

2018. márc. 1. 14:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Vidd szakértőhöz és legközelebb ne nyúlj hozzá. Látatlanban senki nem tudja megmondani.
2018. márc. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Egy processzor csere miatt cipeljem el szakértőhöz?

Nem egyszer cseréltem már és eddig nem volt gond.

2018. márc. 1. 14:22
 3/10 anonim ***** válasza:
Legalább 10 okot tudnék mondani, de nem teszem, mert így csak találgatás lenne.
2018. márc. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Légyszíves leírnád azt a 10 okot?
2018. márc. 1. 14:33
 5/10 anonim ***** válasza:
38%

Lehetséges okok (bár nem tőlem kérdezted):


1.: A kicserélés közben nem figyeltél a ruházatodra és a földelésre, a statikus elektromosság hibák okozott az alaplapban vagy prociban.

2.: az új proci egyik lába elhajolt (ritka, de megesik)

3.: alapban hibás volt a processzor (gyári gari, ha nem használtan vetted)

4.: nincs rendesen a helyén a proci, nem minden érintkezik rendesen.

5.: Szétszereléskor/összerakáskor az erőkifejtések miatt valami megpattant az alaplapon.

6.: szétszereléskor/összerakáskor nem volt áramtalanítva, és rövidzár keletkezett (nem mosolyogni, láttam ilyen ismerőst bütykörészni, utána meg fizetni a boltban).

7.: A gép szétszedésekor még minden jól működött, de visszakapcsoláskor egy régebbi alkatrész (Pl. táp) pont megadta magát , nem is kapcsol be, így a gép nem is működhet.

8.: A tápból kijövő alaplapi csatlakozók valamelyike a kihúzogatástól kontakthibás lett...

9.: Csavarhúzó belekoppant a gépbe , megsértette a lapkát.

10.: a tápkábel vezetéke nincs teljesen bedugva a tápba, az nem kap áramot= nincs működés

11.:a tápkábel nincs a konnektorba bedugva...


Egy-két sor viccesnek hangzik, de ezek mindegyikével találkoztam már....

2018. márc. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
BIOS frissítés. De ha a másikkal sem indul el amivel előtte még ment, akkor lehet hogy a CPU slotban lévő kis tüskék megsérültek a csere közben. Elég ha csak egy elhajlik már nem látja a procit. vagy fordítva lett be téve proci a helyére....Én régen évekkel ezelőttt egyszer jártam így figyelmetlenségből, alaplap csere lett belöle.
2018. márc. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Megnéztem a tápot ki le volt égve de vettem egy újat kicseréltem de úgy sem jó. Procit úgy raktam be ahogy kell figyeltem rá és a kis lábakra is ügyeltem, hogy ne hajoljanak el. Szerintem az alaplappal van baj
2018. márc. 8. 15:03
 8/10 A kérdező kommentje:
* le volt égve
2018. márc. 8. 15:04
 9/10 A kérdező kommentje:
Alaplapot is egy párnapja vettem tehát még garanciás el fogok menni kicseréltetni
2018. márc. 8. 15:04
 10/10 A kérdező kommentje:
az alaplap volt a hibás :)
2018. máj. 7. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!