Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egypólusú kapcsolót hogyan...

Janoss kérdése:

Egypólusú kapcsolót hogyan kössek rá hosszabbítóra, hogy aztán egy szivattyút tudjak vele ki-be kapcsolni?

Figyelt kérdés

Egy házi szivattyút szeretnék olyan módon működtetni, hogy egy hosszabbítóra kapcsolót kötve lehessen ki-be kapcsolni.A használni kívánt vezeték végére egy lengődugalj kerül(ide lesz bedugva a szivattyú vezetéke) a másikra egy dugvilla (ez megy a 220-ba)

itt a kapcsoló: [link]


A használt vezetékben mind a 3 szál fut (fázis,0,föld). A földet a kapcsoló hátoldalán található helyre kell bekötni elvileg, így a bejövő és a kimenő szálat is ide kötném.


Ezen kívül két csavar van, ahova kötni tudok.

A fázist illetve a 0-át milyen módon kössem be?Tehát van a bejövő (dugvilla felől) vezetéken egy 0 és egy fázis, valamint a továbbmenőn is (a dugalj felé).


Köszönöm a segítséget, ha kapnék egyértelmű választ, akkor megspórolnám a szakit.de hülyeséget nem akarok csinálni, ezért inkább kérdezek.


köszi a válaszokat



2018. jún. 10. 12:45
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
#10 tudom, hogy nem rám értetted, hanem a megoldásra. Nem vettem sértésnek a válaszodat, ha erre gondolsz. És azért a tiédre reagáltam, mert akkor olvastam újra a kérdést, mikor már te is reagáltál, és a te válaszodat értelmesebbnek találtam. Az pedig tény, hogy minden normális gyártmányon van kapcsoló, de attól még lehet nélküle üzemeltetni, mint én a szivattyút. Ez akár a kérdezőnek is járható út lehet.
2018. jún. 13. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!