Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy fejhallgatókimenet sokkal...

Egy fejhallgatókimenet sokkal kisebb jelszint, mint a vonalkimenet?

Figyelt kérdés

Laptopon látom h lehet állítani, de ez egy diktafonon van, lés az lenne a fő kérdésem, ha azt kötöm rá egy erősítőre (keverő közbeiktatása nélkül), akkor jóval halkabban fog szólni?


Vagy kb milyen arányban állnak egymással a vonal és a fejhallgatókimenet jelszintje?



2018. júl. 18. 15:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Vonalkimenet néhányszor 100 mV szintű és nem terhelés meghajtására való. Fejhallgatóhoz sem való, noha előfordulhat, hogy megszólaltatja.

Fejhallgató-kimenet feszültségben is felette van, terhelhetőségben is.

2018. júl. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
köszi, ez nekem pont jó.
2018. júl. 19. 03:03
 3/17 anonim ***** válasza:
A fejhallgató kimenet szinte biztos, hogy előerősített, mivel komolyabb fejhallgatóknak vonalszintűnél erősebb jel kell, hogy nagyobb hangerőn is meg tudjanak szólalni, ellenben az erősítőket minden esetben úgy tervezik, hogy vonalszintű jelet várnak. Ha erősítőt akarsz rákötni, maradj a vonalszintűnél.
2018. júl. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

De itt elvileg egy olyan diktafonról van szó, ahol nincs választási lehetőség, feltételezem. Noha létezik másféle diktafon is, de a kérdést értelmezve nekem úgy tűnik.

Szakmailag egyébként nem jó kifejezés adott kontextusban az "előerősítés".

Erősítőtechnikában ezen csak feszültségerősítést értünk, tehát ami különösebb áramterhelésre alkalmatlan, csak bemenetek meghajtására való. Jellemzően végerősítők bemenetét működtetik az előerősítők.

A felhallgatók viszont kis hangszóróként foghatók fel. Az érzékeltetés kedvéért jellemzően 32 ohm, de egyéb impedanciaértékek is lehetségesek.

Tehát ez már bizonyos meghajtóteljesítményt is igényel, a hangteljesítmény leadásához, ezzel együtt áramot természetesen, ha nem is sokat.

Ehhez értelemszerűen kisebbfajta teljesítményfokozat való, vagy egy nagyobb végfok ellenállással leosztott jelét is lehet alkalmazni.

Ha önálló előerősítő készüléket képzelünk el, azokban is általában külön kis végfok van a fejhallgatónak, valamint külön van feszültségkimenet a végerősítő részére.

Az ne tévesszen meg senkit, hogy vonalkimenet is meg tudhat szólaltatni egy fülhallgatót, attól még az egy másik kategória.

Ha már így belementünk, előbb nem akartam részletezni, de egy vonalszintű kimenet elvileg max. kivezérlésen 0 dBU, azaz 0,775 mV lenne, ez még a telefonos hőskorszakból, az öreg Bell idejéből származik, mert ennyi feszültség 600 ohm terhelésen (ami a telefonhallgatók standard impedanciája volt akkoriban) pont 1 mW teljesítményt produkál, ami a beszédérthetőség alapértéke volt, legalábbis a korabeli, vékony acéllemez-membránnal ellátott hallgatókkal.

2018. júl. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

köszi, hát ennyuire nem értek hozzá, én csak annyit tudok, hogy erltérő jelszintűek a LINE / AUX / EAR kimenetek, viszont ahogy írtad, nekem az eszközön csakis fejhallgató-kimenet van, és mégis rá kéne kötnöm erősítőre ...


adok egy példát, ez ugyan nem diktafon, de most éppen ezzel oldották meg a hangosítást, és elégedettek vele (persze ők is kb olyan antizsenik a jelszintekhez, mint én), na csak a kérdés, hogy akkor ez árthat az erősítőnek?


[link]

2018. júl. 21. 09:54
 6/17 A kérdező kommentje:

egyszer a Shure honlapján olvastam egy baromi jó összefoglalóüt a különböző kimenetek jelszintjéről., de sajnos nem mentettem le ...


araa emlékszek, hogy a LINR tényleg 0,775 mV volt, a MIC -re nagyon keveset írtak, talán 0,005 mV körüli nagyságrend rémlik nekem, az AUX-ra pedig 0,3 mV közötti, ez azért maradt meg bennem, mert az AUX-ra írták, h az olyan kellemes középérték a MIC és a LINE között.

de fejhallgató jelszintkimenetet sehol nem találtam, de ahogy leírjátok, logikus persze h nagyobbnak kell lennie ...

most még az is kérdés, ha a fejhallgató kimenetét előbb valami gagyi keverőbe visszük, csak azért hogy a végén standard LINE kimenő jelünk legyen, akkor ezzel javítunk-e a helyzeten ... (ill. biztos, ha LINE jelszintünk lesz, csak az a kérdés, h a fejhallgató jelszintet a sima "audio in" hogy fogadja ...)

2018. júl. 21. 09:58
 7/17 anonim ***** válasza:
Igaz, tévedtem, a fejhallgatókimenetnél nem erősítő van, hanem sima, kis teljesítményű erősítő. Erről azért nem találtál adatot, mivel ehhez nincs szabvány. Igazából ha a diktafonon lehet állítani a hangerőt, kis hangerővel nem kellene, hogy gond legyen.
2018. júl. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Nem előerősítő*
2018. júl. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

lehet állítani a hangerőt igen, na de ha eleve is többszöröse a jelszint, mint kéne, akkor jó az úgy?


keverő közbeiktatásán gondolkodunk, és akkor lesz standard LINE jelszint, csak ugye annak van egy MIC és egy LINE bemenete, na most jó kérdés, hova kössük, de ha azt mondjátok, a LINE mindig standard kimenő jelszint, akkor igazából tök mindegy, nem?

2018. júl. 22. 12:39
 10/17 anonim ***** válasza:

lényegében annyit érsz el így, hogy az erősítő helyett a keverő lesz annak a veszélynek kitéve, hogy túl nagy jelet kap a diktafonból. Szóval ezt csak akkor ajánlom, hogy ha tudtok szerezni egy olyan erősítőt, amiért nem nagy kár, ha esetleg meghibásodik. Azt pedig úgy kell bekötni, hogy: diktafon fejhallgató kimenet > keverő line in > keverő line out / main out > erősítő aux in

és a diktafonon vedd le a hangerőt minimálisra, úgy valószínűleg vonalszint alatt marad a jelerősség.

2018. júl. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!