Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy fejhallgatókimenet sokkal...

Egy fejhallgatókimenet sokkal kisebb jelszint, mint a vonalkimenet?

Figyelt kérdés

Laptopon látom h lehet állítani, de ez egy diktafonon van, lés az lenne a fő kérdésem, ha azt kötöm rá egy erősítőre (keverő közbeiktatása nélkül), akkor jóval halkabban fog szólni?


Vagy kb milyen arányban állnak egymással a vonal és a fejhallgatókimenet jelszintje?



2018. júl. 18. 15:56
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

értem, köszi szépen!


de ugye akkor arra jól emlékeztem, h a MIC jelszint csak nagyon kis töredéke a vonalszintű jelnek? azaz a 0,775 mV helyett nagyságrendileg a 0,005 mV stimmel igaz? (mondjuk oda tuti nem kéne bekötni a fejhallgató kimenetet, szerencsétlen behalna).

és igen, van egy kis gagyi 5 ezres keverő, majd azon kipróbálom akkor. köszi!

2018. júl. 25. 07:39
 12/17 anonim ***** válasza:

Néhány mV szintű a dinamikus (lengőtekercses) mikrofonok jele, vagy például a mozgómágneses lemezjátszó hangszedőké is. Ez alatt vannak a dinamikus hangszedők.

A hétköznapokban elterjedt elektret mikrofonokban, kapszulákban integrált erősítő van, ami akár 100 mV szintekre is felnyomhatja a jelet. Viszont ezek tápfeszültséget is igényelnek a működéshez, amit a vezetéken kell továbbítani neki, vagy elemről is kaphatja.

A szabványos PC-mikrofonok a hangkártyából kapják a DC-tápot.

Normális esetben egy erősítő bemenetét nehéz tönkretenni, általában csak feszültséghatárolás történik, a jel négyszögesítése. De nem is kizárható, hogy lehet hibát okozni.

2018. júl. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

100 mV? úr isten, az akkor nagyon messze van a 0,005 mV-tól :)


és igen, sima dinamikus mikire gondoltam első sorban, és van olyanom is amibe elem kell, amolyan elektret-kondenzátor-féleség, na az brutálisan magas jelszintet lök ki, az nagyon torzít mindent, és egyszer pedig ajéánlottak vmit jelszint-csillapításra, de hát sajnos már gőzöm nincs mi volt az, vagy kondi vagy ellenállás beiktatása.


lényeg h akkor nem értem, miért írták ezt a sorrendet, hogy a MIC jelszintje elhanygaolható egy LINE jelszinthez képest (és akkor sima dinamikusra írták).


viszont kipróbáltam vmit: rádiós mikrofon vevőegységének van MIC és LINE kimenete is. na most ha a MIC-et kötöm erősítőre, kamerára, mindegy, akkor alig szól, szinte éppen csak hallani, de ha a LINE-t, az meg nagyon durván torzít már. valahol a kettő közt kellene :) viszont akkor legalább ennek az egy eszköz esetében tudjuk, hogy a kimenő 0,775 mV nagyon sok, kb a fele kéne.

2018. júl. 27. 10:24
 14/17 A kérdező kommentje:

okés köszi, de nagyon felcsigázott már ez az egész kérdés, néztem egy mini kis fejhallgató-erősítőt, és a következők az adatok:


Input/output port: 3.5mm studio input

Lithium battery capacity: 2000mAH

Amp using time: more than 8 hours

Amp internal voltage: 8.3V/1A

SNR more than the 100Db

THD+N 0.0003%

Output power: 40Mw in impedance 16Ω

Adapted headphone impedance: 10-150Ω


aztán néztem egy minőségi sony fejhallgatót, azon meg az van h. " teljesítmény, 1000 mW / Impedancia: 24 Ohm


na most itt végképp megállt a tudományom, ha csak 40 mW-ot ad ki az erősítő, akkor azt hogy fogja kezelni a fejhallgató? meg se szólal? főleg h még az ellenállás is nagyobb.


erre van ötletetek? vagy mégis mi a fenét, milyen típusú fejhgallgatóüt szoktak csatlakoztatni egy ilyen kis erősítőhöz? (és ez most kicsit már eltér az eredeti kérdéstől, de mivel épp ezt is nézegettem, végül is a téma egybevág ... nem rossz találmány ez utazásokra pl, csak műszakilag nem értem ...)


[link]

2018. júl. 31. 12:25
 15/17 anonim ***** válasza:
Jó ég, mit össze nem variáltok. Összekötöd az erősítővel és elsőre kis hangerőre állítod majd a megfelelő szintre és menni fog. Nem kell semmi csak egy alkalmas kábel.
2018. júl. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

"na most itt végképp megállt a tudományom, ha csak 40 mW-ot ad ki az erősítő, akkor azt hogy fogja kezelni a fejhallgató? "

fejhallgató erősítő és fejhallgató erősítő között is vannak különbségek. olyan fejhallgatót és fejhallgató erősítőt kell venni, amik passzolnak egymáshoz. ugyanúgy, mint hangfalnál és erősítőnél :)

2018. júl. 31. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
értem .. csak azért ez se túl egyszerű dolog sztem, eddig csak kb ilyesmi fejhallgatókat láttam
2018. aug. 2. 06:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!