Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Pillanatnyi áramfelvétel...

Lorand.otto kérdése:

Pillanatnyi áramfelvétel mérése családi házban, közvetlenül a villanyóra után?

Figyelt kérdés

A villanyóra csak azt mutatja, hogy hány kWh-t használtam már el.


Érdekelne, hogy be lehetne-e kötni, közvetlenül az óra után egy másik mérőt, ahol az éppen aktuális, pillanatnyi áramfelvételt tudnám leolvasni.


A gondolat az mögötte, hogy mivel 1x32A van a családi házban, jó lenne látni, hogy épp mennyire van leterhelve a hálózat. Hogy például nekiálljak e flexelni, vagy várjam meg míg megáll a szárítógép.


Mert ha látom, hogy éppen 4000W felvétel van akkor belefér a "nagyflex" de ha 6000W-on állunk, akkor már levágná ha beindítanám.


Feltételezem persze, ...nem vagyok villanyszerelő. :)


Csak hát nem tudom, hogy létezik e ilyen ketyere, és hogy be lehetne e így kötni, hogy a komplett hálózatunk terhelését mutassa...


Ha valaki tud valamit, előre is köszönöm ha megossza itt velem.


További szép napot!



2018. júl. 20. 15:55
1 2
 11/11 anonim válasza:

A motorokat általában 30%os indulási árammal számoljuk.

Rá van írva mindig, hogy mekkora a teljesítménye és mennyi az üzemi áram felvétele. Az üzemi áramfelvételt megszorzod 1,3 al és amit kapsz az indulási áram.



Az a legegyszerűbb ha bemész a legközelebbi villamossági üzletbe és elmondod mit szeretnél. "Din sínre szerelhető árammérőt/fogyasztásmérőt ami mutatja az aktuális áramfelvételt" Ha van egy kis rálátásod akkor simán bekötöd és még villanyász se kell hozzá. Bármi kérdésed van írj nyugodtan. Egy villanyszerelő ;)

2018. júl. 21. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!