Hogy oldjam meg?

Figyelt kérdés
Szeretném az autómat "amerikaisítani". Vagyis az első index világítson folyamatosan, de ha indexelek, villogjon. Hagyjuk most a rendőr büntet fonémát. Köszönöm.

2018. júl. 25. 11:44
 1/9 anonim ***** válasza:

A rendőr büntet.

Vizsgán megbukik.

Ellenőrzés alkalmával levehetik a rendszámot.

2018. júl. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy az autó részben már amerikaias: bunkó buta sötét paraszt gazdája van. (elnézést a parasztért a földművesektől)
2018. júl. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A helyzetjelző csak álló helyzetben világíthat. Az irányjelző pedig 1/60 - 1/120 ütemben villoghat, ha bekapcsolod.

Ha ebből össze tudod hozni, mehetsz vizsgára.

2018. júl. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 veterán vas ***** válasza:

Miért is hívod "amerikaisítás"-nak?

Az ős-Zileken is volt ilyen volt a helyzetjelző/irányjelző párosítás.

Szóval legyen inkább "oroszosítás". ;)


Különben tényleg veszélyben a rendszám, ha a hatóság meglátja.

2018. júl. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha arra van eszed, hogy hülyeségeket találj ki, akkor legyen intelligenciád a megvalósításhoz!

Aki ért az elektronikához, annak gyerekjáték, de én például nem fogom törni magam, hogy kitanítsalak. Főleg, amikor már maga az ötlet is tömény tahóságra vall.

2018. júl. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Jó ötlet "amerikaisítani", ha amerikában tervezed használni.

Addig is itt olvashatsz a hazai szabályokról. Igaz, ez csak a közforgalomra vonatkozik, magánterületen az csinálsz az autóddal amit akarsz.

[link]


Ja, és a járművön elhelyezett berendezéseknek a jármű típusjóváhagyásának megfelelően kell üzemelni. Ez érvényes a világító berendezésekre is.

Nem kötelező autót tartanod, de ha mégis, akkor meg kell feleljen a rá vonatkozó szabályoknak.

Hagyjuk most a más is így jár vele fonémát. Téged fog a rendőr elővenni és nem mást.

2018. júl. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Téged fog a rendőr elővenni és nem mást."


Nem csak az a gond. Például meglátok egy ilyen tahót az úton és úgy felcseszi az agyam, hogy elvonja a figyelmet a vezetésről és baleset keletkezik emiatt.

...és nyilván én leszek a hibás.

...és a minimum, hogy azért sem segítek neki a neten.

Lehet, hogy erőltetett a hasonlat, de lehetne találni egyéb indokokat is, bizonyára.

2018. júl. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
56%

Mivel a kérdés az elektronikus eszközöknél van, gondolom elektronikai megoldást keresel.

Én a következőképpen csinálnám meg: pl. a bal első indexhez menő vezetékbe beiktatnék két összemenő diódát, vagyis mindkettő bemenő vezeték tudná "égetni", de a két áramkör nem befolyásolná egymást. Vagyis két bemenő dióda, az egyikre kötném az eredeti index vezetéket, a másikra pedig a helyzetjelző áramát, de egy ellenállással megkorlátozva, mintegy derengő fényt adva. Vagyis amikor ráadod a helyzetjelzőt, akkor kb. 5W teljesitménnyel derengene az index, de amikor indexelnél, megjönne a másik diódán át a rendes 12V, ami 21W-ttal kigyújtaná az égőt, vagyis villogna. Amikor kikapcsolod az indexet, újra csak a kisfényű derengés lenne. Szerintem ez a legegyszerűbb megoldás. A rendőrtől meg nem kell félni. Egyrészt sok mai típus elöl narancssárgán dereng, pl. BMW. Másrészt meg a derengő áramot egy kapcsolón át vezeted és ha igazoltatnak, egyszerűen lekapcsolod megállás közben és kész. Nincs az a rendőr, aki egy megálláshoz készülődő, lehúzódó, indexelő autón észrevenné a derengést.

2018. aug. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem jó. Az irányjelző relé valószínűleg már csökkent terhelésnek érzékelné, és gyorsabb ütemben villogna (ezzel jelezve a -szerinte- kiégett izzót.

Bolond ifjú koromban megcsináltam a diódás ellenállásos megoldást, de ki is vettem. Egyrészt emiatt, másrészt baromi prosztó lett.

2018. aug. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!