Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Li-ion aksikat is javasolt...

Li-ion aksikat is javasolt formázni ill. egy új kb 6-7 töltés után éri el a max teljesítményét?

Figyelt kérdés

én úg ytudom, nem, de azért rákérdezek ...


Powerbankokról van szó, de már a hajam tépem.


Vettem egy Xiaomi 20 ezreset, és lemértem, full (és friss) töltés után 10200 mA-t tudtam kiszedni belőle.

Visszavittem.

Mondom, legyen egy márkás akkor, rábeszéltek a vartára, vettem egy 18200,- mAh-ásat, na ez még "jobb", ugyanis 8540,- mA-t sikerült kinyernem. Az állítólagos 2,4 A-es töltés pedig valójában 840 mA ... a másik, 1 A-es kimenetet már mneg se mértem.

nevetséges ....


Szóval

1, li-ion aksiknál várható-e javulás többszöri töltés-lemerítés után?

2, mi a frásznak írnak rá 20 meg 18 ezret, ha a felét se tudja? ez nem félrevezetés egy nagyon kicsit?

Valaki tud erre magyarázatot?


2018. aug. 12. 14:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ezekhez nem értek, de azt mondom hogy sokkal érdemesebb egy jó telefont , még jobb akkumulátorral venni , mint ilyen szarságokkal kinlódni.

Nekem egy 6000 mAh-s telefonom volt , akár mit csináltam vele két napig lehetett használni egy feltöltéssel.

Elejtettem és most egy Redmi 5 plus van , ez is 4000 mAh akkuval. EZ is elég jól birja.

Ehhez nem ilyen vackokat venni, mint power bank.

Most olvastam hogy valamelyik Samsung majd most ezután 4000-es akksival fog kijönni. Ez eddigi samuk meg ájfonok elég gagyi akkuval készültek.

Hát igyekezniük kell a kinai telefonok után hogy utol tudják érni, vagy csak a közelébe férkőzzenek .

Szóval venni kell egy normális telefont és ilyen hülyeségekre nincs szükség.

De persze már vannak 8-10-12000 mAh aksis telefonok is.

2018. aug. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

"10200 mA-t tudtam kiszedni belőle."


Az nem mA, hanem mAh!

Ráadásul hiába méred USB-teszterrel az 5V-on átáramló Ah töltésmennyiséget, az akku feszültsége ennél kevesebb.

Az akku alacsonyabb feszültségszintjén viszont több áram szükséges ugyanannyi teljesítmény átviteléhez, miután itt is a transzformációs elv érvényesül (attól függetlenül, hogy ez DC).

Nem véletlen, hogy aki ért is hozzá, Wh energiamennyiséggel számol, ami feszültségtől független.

2018. aug. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

"Az állítólagos 2,4 A-es töltés pedig valójában 840 mA"


Ne viccelj, ezt miből is vontad le? Tettél rá megfelelő műterhelést?

2018. aug. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

1 A hivatalos mantra az, hogy a li akku azonnal jó. A saját 10+ éves pda-s tapasztalatom meg az, hogy 2-3 ciklus után áll be.


2 Más az akku nyers kapacitása (ezt látod a matricán) és a más a kimeneten kivehető kapacitás (az utóbbi akár 30-40 %-al is kisebb lehet az átalakítás hatásfoka miatt)

2018. aug. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

# 4


Egy dolog a konverziós hatásfok, teljesen más dolog, amiről én beszéltem, vagyis az eltérő feszültségszint.

Az akku feszültségét 5 V-ra feltoló DC-konverter hatásfoka lehet talán 90 % körül.

A tesztet pedig bizonyára az USB csatlakozón végezte, ami eleve nem mérvadó, mert nagyobb a feszültség és kisebb az áram.

A telefon töltésszabályzója utána ezt visszateszi az akku szintjére, ha ott mérné az Ah töltésmennyiséget, már közelebb járna az igazsághoz.

De ezért kell Wh-val számolni, ott nem számít a feszültség.

2018. aug. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

igazán köszönöm, h a hibát rögtön bennem látjátok, de igen, tisztában vagyok a konverziós veszteséggel is, és azzal is h elírtam a mA-t stb stb. szal ezekkel akkor sokra nem megyek, #4-esen kívül, köszi.


nos nem, semmi ilyen nem volt. a legegyszerűbb módon mértem!

megfogtam 4000 mAh-s aksit, aztán meg olyan új 1000 mAh-s Sony aksikat amelyek garantáltan annyit is tudnak, és szépen csak töltöttem. az első nagyobb falat után, egyesével pakoltam rá az ezreseket, és ennyi bírtr, amennyit leírtam.


a töltési áram pedig: visszaszámoltam, azaz azt se mértem. 5 V-os, 1200 mAh-s és 3900 mAh-s aksit pontosan percre mennyi ideig töltötte, és visszaosztottam. van ennél hitelesebb módszer? így jött ki a 840 ... (de még azzal a bizonyos 90%-os számolással se stimmel sehogy a 18200 helyett 8540 sztem)

2018. aug. 12. 15:52
 7/15 A kérdező kommentje:

#4


azt mondod 30-40% is lehet???


az durva ...

******


na most akárhogy is nézzük, én mindent elhiszek, és a konverzió is oké, de akkor miért nem adják meg azt h 8540 mAh-t tud: miért 18200-nak reklámozzák? de OK, most akkor csakis kizárólag teló aksik töltésével is letesztelem, h véletlenül se legyen 0,5 V eltérés se

2018. aug. 12. 15:55
 8/15 A kérdező kommentje:

"Egy dolog a konverziós hatásfok, teljesen más dolog, amiről én beszéltem, vagyis az eltérő feszültségszint."


>>> igen, volt 1 db 8,4 V-os aksi, ezt is átszámoltam 5 V-ra vetítve, h hány %-kal több kell neki 8,4 V-on.

2018. aug. 12. 16:15
 9/15 anonim ***** válasza:

Te valamit nagyon félreértesz. Azt akarod mondani, hogy még USB Ah-mérő tesztert sem használtál, csak lemerült telefonokat vagy power bankokat töltöttél (ami nem is biztos, hogy teljesen le volt merülve, tehát már itt értelmetlen az egész)? Vagy valami töltőt iktattál közbe?

Hogy jön ide a 8,4 V-os akku? Van hozzá valami felfelé konvertáló töltő?

Ha nem 5 V-on méred a töltésmennyiséget, akkor minek számolod át 5V-ra?

Próbálj már érthetően fogalmazni!


"5 V-os, 1200 mAh-s és 3900 mAh-s aksit pontosan percre mennyi ideig töltötte, és visszaosztottam. van ennél hitelesebb módszer?"


Ez így teljesen komolytalan.

Egy 5 V-os power bank (mert nem tudni, miről beszélsz, csak próbálom lefordítani), amiben van egy 1,2 Ah kapacitású akku, az 5 V-on már eleve nem annyi.

2018. aug. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Az állítólagos 2,4 A-es töltés pedig valójában 840 mA"


Nem válaszoltál erre sem érthetően, hogy mi alapján találtad ki, de a fentiek után ez is vicc kategória valószínűleg.


2,4 A-osként jelölt USB aljzatról nem tudsz akármivel kivenni 2,4 A áramot, még ha fel is tételezzük, hogy ténylegesen tudja.

2018. aug. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!