Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Li-ion aksikat is javasolt...

Li-ion aksikat is javasolt formázni ill. egy új kb 6-7 töltés után éri el a max teljesítményét?

Figyelt kérdés

én úg ytudom, nem, de azért rákérdezek ...


Powerbankokról van szó, de már a hajam tépem.


Vettem egy Xiaomi 20 ezreset, és lemértem, full (és friss) töltés után 10200 mA-t tudtam kiszedni belőle.

Visszavittem.

Mondom, legyen egy márkás akkor, rábeszéltek a vartára, vettem egy 18200,- mAh-ásat, na ez még "jobb", ugyanis 8540,- mA-t sikerült kinyernem. Az állítólagos 2,4 A-es töltés pedig valójában 840 mA ... a másik, 1 A-es kimenetet már mneg se mértem.

nevetséges ....


Szóval

1, li-ion aksiknál várható-e javulás többszöri töltés-lemerítés után?

2, mi a frásznak írnak rá 20 meg 18 ezret, ha a felét se tudja? ez nem félrevezetés egy nagyon kicsit?

Valaki tud erre magyarázatot?


2018. aug. 12. 14:11
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
te jó isten, hagyjuk ... nem kérdeztem semmit.
2018. aug. 12. 18:19
 12/15 anonim ***** válasza:

Te bajod... Pedig elmagyaráztam volna bővebben is a tudnivalókat, de ha te lusta vagy érthetően fogalmazni, akkor én sem írok tanulmányokat.

Amiket eddig írtál, szakmailag butaságnak néz ki.

2018. aug. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

igen, lassan már én s eértem, miért kérdezek itt bármit, válasz helyett, jön először 5-6 baromnkodás, meg "hülye vagy" -típusú komment, aztán esetleg 1 lesza, ki normálisan ír vmit ... elég szomorú, bár általános, ahogy látom. csak azt nem értem, h nem kötelező ám válaszolni, szal ha csak arra érez vki késztetést h megírja mennyire hülye a másik, akkor sztem ne fáradjon ....


egyébként pedig igenis, határozottan azt gondolom, hogy ha adott egy 5V/2,4 A megjelölésű kimenet és erre ráteszek egy 4000 mAh-s 5 V-os aksit (!), akkor egész jól ki lehet számolni az értékeket a feltöltési idő alapján (és mivel a 4000-es aksi is új, nagyjából lehet is ezzel kalkulálni).

2018. aug. 13. 09:15
 14/15 anonim ***** válasza:

"4000 mAh-s 5 V-os aksit"


Ami ugyebár nem ismert fogalom, miután 5 V-os akku nincs is.

Erre mondom én, úgy kellene fogalmazni, hogy egy szakember is értse!

5 V-os power bank van, amiben 3,7 esetleg 3,8 V névleges feszültségű cellák vannak általában párhuzamosítva.

Ezek sajátossága, hogy a gyártó mindig a cellákra nyomtatott Ah-értéket (illetve párhuzamosítva azok összegét) adja meg.

Ja, de nyomtani lehet akármit, még a márkás akkuk sem tudnak leadni pont annyit általában.

Ráadásul vannak konverziós veszteségek, forrás és célakku melegedése miatt elszálló veszteségek, de még a kábelen is.

Ráadásul azt írod, hogy 5 V-ra vetítettél, de ilyen esetben mit és minek?

Ha 3,7 V a forrás és 3,7 V a cél (névleges középértéken), akkor nem mindegy, hogy útközben akár 1000 V-ra konvertálva szállítod az energiát? Ilyenkor azzal nem kell számolni, csak a veszteségekkel.

A 2,4 A kimenet terhelhetőségét pedig így ____egyáltalán____ nem tudod megállapítani.


Ráadásul itt nem is volt különösebb leugatás, nekem inkább úgy tűnik, hogy a tudásszinthez képest túl alacsony a befogadókészség és túl nagy a hiúság. Viszont még mindig nem látom, hogy mire?


Sajnos nálad is erre utaló jeleket vélek felfedezni:

[link]

2018. aug. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"...akkor nem mindegy, hogy útközben akár 1000 V-ra konvertálva szállítod az energiát?"

Pontosabban fogalmazva a Wh energiamennyiség szempontjából egyébként is lényegtelen a feszültség.

Itt konkrétan az áramra gondoltam, ami azonos feszültségszintre visszatérve ugyanaz lesz, ezzel együtt az Ah töltésmennyiség is egymással összevethetővé válik.

(Akkutöltésnél ez sem teljesen igaz, mert a cella belső ellenállásán kisütéskor lefelé, töltéskor "felfelé" irányban esik a feszültség, de minden apró részletbe nem muszáj itt belemenni.)

2018. aug. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!