Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Lehet cserélni az Angliai...

Lehet cserélni az Angliai szabvány csatlakozó (ka) t a Magyarországon használatos fali csatlakozóra?

Figyelt kérdés

Az egyik barátom 5 év után most költözik haza Angliából és hozza magával mind azt amit az évek alatt összevásárolt. (laptop, tv, telefon, pár egyedi lámpa, stb…)


Így jó lenne tudni hogy fennakadás nélkül le lehet e cserélni az itthon használatos fali csatlakozókra az Angliai típusúakat.


Szerelhető földelt csatlakozó dugó felszerelésére gondoltam, utána néztem amennyire tudtam de nem erősségem ez a terület ezért szeretnék véleményt kérni valakitől aki már esetleg csinált ilyet vagy otthon van az elektromos hálózatokban.


Én úgy találtam hogy elméletileg nincs akadálya mert hasonló az elektromos rendszerük mint a miénk és ugye az univerzális átalakítók se tűnnek kívülről bonyolult szerkezeteknek.


Mire kell figyelni átalakításnál?

Van esetleg olyan dugó fej amit ajánlanátok?



2018. szept. 2. 09:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Gond nélkül.

Arra figyelj, hogy ne "Jerry rig" módszerrel, azaz ne tákolj. Ahol csak lehet új kábel, mint a TV, vagy laptop, 80% hogy a kábel simán cserélhető, szabvány csatlakozós.

Ahol nem, oda jó minőségű csatlakozót kell vásárolni.

2018. szept. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Elég zavarosan fogalmaztad meg.

Tehát mit szeretnél? Az angol dugvillákat európaira cserélni, vagy a magyar dugaljakat angolra cserélni?


A laptop töltőnek és a TV-nek csak a kábelét kell kicserélni, kb. 1000 Ft egyenként.

A telefontöltőhöz én egy párszáz forintos átalakítót használnék.

Az egyedi lámpáknál lehet értelme a dugvilla kicserélésének.

2018. szept. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors és hasznos válaszokat! :)


Igen Angliai dugvillákat cserélnénk magyar szabványra.

Akkor utána nézek minek lehet kábelt keríteni.

2018. szept. 2. 10:18
 4/6 anonim ***** válasza:

[link]


Van választék, mindenhova a megfelelőt lehet tenni.

2018. szept. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Szirty ***** válasza:
0%

A csere nem gond, de minden készüléknél egyenként gondosan ellenőrizni kell hogy működtethető-e 230V-ról.

Mert amelyik nem, az pukkanni fog!

2018. szept. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

@Szirty:

Az Egyesült Királyságban ugyanúgy 230V/50Hz van, mint Európa bármely más országában. Tehát nem fog pukkanni semmi.

2018. szept. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!