Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Regi polgari lakas:50nm2, a...

Susan50 kérdése:

Regi polgari lakas:50nm2, a belmagassaga:4.60m jo megoldas lenne a futest legkondicionaloval megoldani? Ha igen, milyennel, es mekkora villanyszamlara szamithatok?

Figyelt kérdés
Milyen kriteriumok kellenek a mukodtetesehez? Gazkazanom bedoglott, surgosen megoldasra van szuksegem.
2018. szept. 27. 17:05
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

8-as vagok.

Próbáltam emberi módon leírni, de sajnos nem vagyok tanár engem is tanítottak és magyarázkodni ilyenekről végképpen nem szoktam, mert dolgozom és a kezem jár nem a szám. De, akkor a lényeg másképpen:


Egy fűtésre tervezett mai klíma 2018-ban úgy néz ki, hogy kizárólag inverteres (tekintve hogy a gazdaságtalan on/off klímákat betiltották az EU-ban). Gyakorlatilag ezek a légondicionálók olyan hűtőgépek amiben hőcserélő-hőszivattyű működik, tehát magát a hőt szivattyúzza ki. Fűtés esetében kintről a lakásba és hűtésnél persze fordítva, azaz nem elektromos és nem gáz ami révén összejön egy A++ vagy A+++ hatásfok (jobb klímák ezt tudják).


A klímával való fűtés az alternatíva, mivel ventilátor van a benti egységben amit itthon beltérinek hívnak, itt most kizárólag lakás komfort klímákról van szó, azaz split klíma. Ez a belső ventilátor fújja ki a hideget/meleget a választott módtól függően, tehát itt van egy légáramlat amit vagy bír az ember vagy nem, természetesen a ventilátor fokozatát lehet szabályozni, de olyan nincs hogy nem megy. Magyarul itt kavarni fogja a levegőt, így a port is, ez allergiások esetén illetve aki nem bírja a légáramlatot nem javasolt. Kivéve ha spec. filterek vannak a klímában pl. allergén.


Utolsó sorban pedig kizárt dolognak tartom, hogy egy mai inverteres klímával ami A+ vagy A++ kategóriába tartozik (vagy annál feljebb) felvegye a versenyt bármilyen gázfűtés (cirkó stb.) Nem azért mondom ezt, mert jó marketing, hanem mert így van egyrészt klímával fűtök úgy hogy mondern gáz és fa/szén kazánom is van junkers/bosch, de mégis klímával fűtök mert gazdaságosabb. Ehhez azért kell egy jó gép fűtés esetében ugye egy fűtésre tervezett klíma ami tudja a -20 vagy akár -25 fokban való fűtést télen is. Ma már nehéz olyan klímát venni amiben nincs WIFI vagy (opció), ennek előnye hogy a fűtést bárhonnan ki/be lehet kapcsolni vagy szabályozni, így ha nem vagyok otthon kikapcsolom és mielőtt hazamegyek meg be kb 20 percel előtte és nem a hidegbe érkezik az ember. Ha valahol nem vagyok pl. konyha akkor ott nem kapcsolom be a klímát, de nem kell rohangálnoma rdiátorokhoz mint gázfűtés esetén mert az mobillal vagy tablettel minden klíma vezérelhető a lakásban. Azért az sem árt ha a lakás szigetelve van... Az hogy mennyire gazdaságos a gázfűtéshez képes az pénzfüggő, egy jobb hatásfokkal bíró készülék drágább. Jól jön még ehhez egy tapasztalt szakember és persze jó minőségű anyagok a szereléshez. Remélem tudtam segíteni...

2018. okt. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!