Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Tölthetem ezt az aksit ATX...

SIDLER22 kérdése:

Tölthetem ezt az aksit ATX táp 5V-os kimenetéről?

Figyelt kérdés
[link]

2019. jan. 12. 21:00
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Igen, töltheted. Viszont teljes feltöltés előtt néhány százalékkal bontja a töltést az akku védő áramköre.
2019. jan. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Töltésvezérlőn - például:

[link]

keresztül persze.

2019. jan. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

TP4056 Kínából nagyon olcsón rendelhető töltőmodulon keresztül mehet. Közvetlenül rákötni ostobaság, amit az első hozzászólás testesít meg.

Tényleg nem értem néha, amikor valaki hülye egy témához, sőt kártékony tanácsokat ad, mi a francnak szól bele?

Persze, a védelem majd megvéd?

Az nem arra való!

Az akkuba integrált védelem soha nem töltésszabályzó, hanem a töltő meghibásodása ellen (is) véd!

2019. jan. 13. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha egy ilyen nagy terhelhetőségű tápegységre közvetlenül ráköt valaki egy védett akkut, a nagyáramú tápegység azt azonnal 5 V feszültségre akarná emelni, amitől a védelem azonnal leválasztja az akkut.

Ostobaság!

Ostobaság!

Ostobaság!

2019. jan. 13. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
És ilyen töltőmodulokkal minden 3.7-3.8-as akkut lehet tölteni?
2019. jan. 13. 06:37
 6/6 anonim ***** válasza:

A TP4056 például 4,2 V-ra tölt.

A 3,7 V névleges feszültségű akkuk végfeszültsége 4,2 V.

A 3,8 V névleges feszültségű akkuk végfeszültsége 4,35 V.

Töltheted utóbbit is 4,2 V-ra, csak úgy kevesebb Ah-töltést vesz fel, viszont az élettartam nő, mivel ilyen akkukat főleg a csúcsfeszültségen tartás öregíti, ezért raktározni nem is ajánlott feltöltve.

A használat kicsit más, feltöltés, kisütés, nem tartózkodik olyan sokáig a magasabb szinten.

Ha 4,35 V-ig szeretnéd tölteni, szabályozható CC/CV modul is kapható, de azok viszont nem állnak le a telítést indikáló C/10 áramcsökkenésénél, csak egy LED jelzi rajta, hogy most már levehetjük.

A feszültséget természetesen az sem tolja feljebb a beállított értéknél, de azt addig tartja rajta, míg le nem kapcsoljuk teljesen.

2019. jan. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!