Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Dugalj csere. Védőföld és...

Dugalj csere. Védőföld és vízvezeték között 220 voltot mérek. Jó ez így?

Figyelt kérdés
Egy falusi ház konyhájában dugaljat kellett cseréljek. Levettem a régi dugaljat és három szürke vezetéket találtam bekötve. Ezért az újat pont úgy kötöttem be ahogy a régi volt. Most a fázison jelez a fázisceruza, a védőföldön is, a nullán nem jelez. Védőföld és vízvezeték között 220 voltot mérek. Jó ez így?

2019. jan. 14. 23:15
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
A régi rendszerekben nem is volt védőföldelés. Szerintem itt sincs, csupán egy kamu védelem van kiépítve, de az nincs leföldelve az óra alatt bontható kötésben, ahogy a szabvány előírja. Vagy valami ökör kontár megbontotta a földelés földbe menő ágát. SZAKEMBER!!! Valódi 220V nem lehet, mert az azonnal leoldaná a kismegszakítót.
2019. febr. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Azért továbbra is a két közlés egymáshoz képest, hogy:

1. A védőföldön nem világít a fázisceruza

2. Védőföld és vízvezeték között 220 V

...igen érdekes.

Ez ugye azt jelentené, hogy a vízcsövön van a delej.

Persze, meg lehet kérdőjelezni, csak akkor felmerül a kérdés, hogy miért pont ebben a (két) kijelentésben kételkedünk?

2019. febr. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Simán meg lehet kérdőjelezni, miután a műszer és a fázisceruza sem mérvadó ilyen esetben, túl nagy érzékenységük miatt.

Ezek az eszközök jelezhetnek olyan alacsony értékű szivárgóáramra, ami nem egy próbalámpát, de még az ember érintését sem bírja el például.

Értsd: kézzel megfogom és leesik a feszültség, mert akkora nagy a soros impedancia, hogy nincs is semmi ereje.

Természetesen nem tanácsos kézzel meggyőződni róla, de egy szakembernek erre megvannak az eszközei és módszerei, hogy eldöntse, mi is a tényleges helyzet.

Tehát ez nem úgy működik, hogy fórumon állít valamit egy laikus és azt rögtön készpénznek kell venni, hiszen a "testközeli" valóság sok esetben annál jóval árnyaltabb.

2019. febr. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
#12 A védőföldön is jelez a fázisceruza. Védőföld és vízvezeték között van 220 tehát a védőföldben van az áram, nem a vízvezetékben.
2019. febr. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
#14, kösz, nem voltam elég figyelmes, összenéztem a másik kijelentéssel, ahol másik dugaljon nincs a védőföldön fázis.
2019. febr. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Bubuka508 ***** válasza:
Ilyenkor érdemes a műszer és a fázisceruza helyett még próbalámpát is kötni a két kérdéses pont közé, mert ez eléggé leterhel ahhoz, hogy kiderüljön, nemcsak valami kóbor feszültség, ill. töltés vezeti-e félre az embert. Ha világít, akkor van baj, mert akkor a fázis ott garázdálkodik, ahol nem volna szabad jelen lennie. Hiába, nincs tökéletesebb eszköz a próbalámpánál, ahogy a Trabantnál sincs jobb autó, csak drágább, egy autószerelő ismerősöm szerint. Természetesen most is csak azt tudom javasolni, hogy írástudó ember (villanyszerelő) kutassa ki konkrétan a dolgot, mielőtt még valakinek az életébe kerülne.
2019. febr. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!