Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Filament LED világítással...

Filament LED világítással kinek milyen tapasztalata van?

Figyelt kérdés
2019. jan. 23. 19:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Helyszűke miatt minimális pufferkapacitás az elektronikában, emiatt vibrál általában, ami kamerával kimutatható.
2019. jan. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Plusz nulla a led hűtése, ami az élettartamot negatívan befolyásolja. Pénzkidobásnak jó.
2019. jan. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem épp nulla, azért kap törékeny üvegburát, mert hővezető gázt töltenek bele.

Egyébként lehetne műanyag is.

Noha volt már fórumon, aki ezt kétségbe vonta, de kénytelen voltam az orra alá dörgölni egy kínai gyári videót, ahol előbb a levegőt kiszippantják, utána a gázt beletöltik.

2019. jan. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha azt nézzük akkor az olcsóbb kategóriájú normál LED égőknek is nulla hűtésük van. A jobb minőségűekben már van egy alu hővezető réteg a műanyag alatt, jobb esetben az egész ház alu, de ezek a 2-3-5000Ft-os kategória.

A vibráló fény ugyanez: a legtöbb olcsó kategóriás LED 100Hz-en vibrál, mert nincs benne bonyolult és drága vezérlőelektronika, csak egy kondenzátor, néhány ellenállás, meg egy egyenirányító.


Úgyhogy ha neked az tetszik, vedd meg nyugodtan, például ilyen régi akár antik kinézetű lámpákba sokkal jobban mutat egy olyan fényforrás.

2019. jan. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Amit én vettem, azok egyáltalán nem vibrálnak. Osramot vettem, és Philipset. Egyik sem vibrál, és sokkal kevésbé melegszenek mint a többi irányított fényű ledesek. Az auchanos 8 wattos 1055 lumenes sok óra használat után is szinte hideg. A fényük pedig abszolút folyamatos. Nem tudom ti milyeneket vettetek eddig, de ezek nekem eddig tetszenek.
2019. jan. 24. 13:59
 6/10 A kérdező kommentje:
És fényáramban is egész jól ott vannak, 1500 lumen körül. A philips 8 darab led csíkkal, az osram 6-al.
2019. jan. 24. 14:01
 7/10 anonim ***** válasza:

100 Hz vibrálást nem mindenki veszi észre, de attól még a szemet ronthatja, fáraszthatja hosszabb távon, illetve egyéni érzékenységtől függően.

Ezért számomra értelmezhető válasz az lett volna, hogy "kamerás teszttel meggyőződtem róla".

Ahogy az 1. hozzászóló direkt szájba rágta(m).

Vagy megtetted, de azt én honnan tudjam, nem írod.

2019. jan. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen megtettem. A hagyományos izzók is vibrálnak, a fénycsövek is, de ezek az új ledek nem.
2019. jan. 24. 18:57
 9/10 anonim ***** válasza:

#7, az Osram és a Philips mind jó minőségű, és egyébként drága LED. Azokkal általában nincs ilyen gond.

Plusz: Nem hinném, hogy a 100Hz vibrálás rontja a szemet. Inkább bizonyos embereknél fejfájást okoz, vagy amit el tudok képzelni, hogy fárasztja a szemet.


Körül vagyunk véve mindenféle elektronikával, minden kijelző, monitor vibrál, és a szabályozható LED fényforrások PWM-et használnak.

Ennyi erővel meg is vakulhatnánk, hiszen kikerülhetetlen.

2019. jan. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 asper válasza:
Én már csak ilyet veszek, lumen/watt arányban nagyon jók. Egy 10 wattos simán 1000 lumen fölött van, és nem hideg fényű :)
2019. jan. 31. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!