Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miből és hogyan csináljak...

Miből és hogyan csináljak állványt hogy forrasztani tudjak pákával?

Figyelt kérdés

Nos az a legnagyobb problémám hogy csak két kezem van, és túl suta vagyok, nem tudok egyedül forrasztani.


Vegyük a legegyszerűbb példát, két drót összeforrasztása forrasztópákával: Ugye van a páka, van az ón, és van a drót. Beónozom mindkét drótot, megfogom a pákát, majd az egyik drótot de nem tudom odailleszteni a másik dróthoz mert a másik odébb mászik, nem marad ott vagy mire kihűlne elmozdul.


A másik ha valami mást akarok pl ledizzóra drótot, a drótot még csak be is tudom fogni valamibe, de a ledizzót semmibe, ha csipesszel fogom meg akkor elmozdul, elcsavarodik más irányba, ha kicsit jobban megszorítom ellövi a csipesz a szoba másik felébe.


Próbáltam ruha és iratcsipesszel is de azok sem jók. A ruhacsipesz szintén ellövi ledet, az irat szintúgy, a drót meg nem marad meg benne úgy ahogy beállítom, vagy kicsúszik, vagy elfordul úgy hogy tuti ne tudjak vele dolgozni.


Testvérem szokott segíteni, de nagyon jó lenne ha egymagam is tudnék vele dolgozni.



2019. márc. 15. 18:44
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Vettem 4 darabot, 2-2 van összecsavarozva, a csuklós kivitelűből. A létrára csiptetve szinte mindent meg lehet vele oldani, elég jól szorít.
2019. márc. 16. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

A link kimaradt.

[link]

2019. márc. 16. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Hiába terjesztem itt, hogyan kell normálisan linkelni, valaki mindig szétcseszi az oldalt:

[link]

Profibbaknak:

[link]


"Illetve azt megtudjátok nekem még mondani, hogy az ilyen csipesznek ami ezen van"

Te is jó, hogy elolvastad a #2 hozzászólásom, ahol már említettem a csipesz nevét.

2019. márc. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

De ha már linkeknél tartunk:

[link]

[link]

[link]

[link]

Végül egy érdekesség, amit egyszer az Aldiban is láttam, ennél olcsóbban leárazva és megszemlélve elég jó minőségűnek tűnt:

[link]

Noha tetszett benne, hogy a tapadó rögzítés nélkül is megáll az asztalon, valamint a levehető gumipofák, meg úgy általában az egész jónak tűnt, csak már azért sem akartam megvenni, mert van egy régi kis satum, célnak az is megfelel.

2019. márc. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!