Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan lehet egy 12V-os relé...

Hogyan lehet egy 12V-os relé meghúzását késleltetni?

Figyelt kérdés
Egyszerű megoldás kellene, nem kapcsolt áramkör meg miegyéb, csak egy kondi valahova kötve, vagy ilyen valami. Csak fél tized másodperc késés kellene.

2019. máj. 10. 21:46
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
Sorbakötött induktivitással.(tekercs)
2019. máj. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
48%
Kondi a relével sorba kötve.
2019. máj. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
65%

#2-nek:


Kondi?!


Az az első időpillanatban rövidzárnak számít, tehátsemmit nem késleltet!

Viszont a feltöltődés után elenged! Vagy elfelejtetted hogy a relé egyenáramú, tehát kondi esetén pedig elko-t kellene használni?


Semmit nem késlekedne, viszont csak pár pillanatig maradna behúzva.

2019. máj. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
90%
Párhuzamosan kondi, sorosan ellenállás. De ezt számolni is kell:-(
2019. máj. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 Tak ***** válasza:
100%

Be fog égni az érintkező a terhelő árammal fordítottan arányos időn belül.


Normál esetben a relé felmágneseződése gyorsan létrejön,és erősen odacsapja az érintkezőt,így rövid prell-el alakul ki a kontaktus,ha ezt az időt nyújtjuk egy ellenállással vagy kondival vagy kombinációjával,úgy megnő a kontakt kialakulásának ideje,azaz a prell ideje nyúlik meg,égetve az érintkezőket.


Emiatt szoktak inkább aktív áramkörrel késleltetni(üzembiztosabb).

2019. máj. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
0%

Könyörgöm mindenkinek, hogy ne cifrázzátok mint kutya a baxást!


Az induktív ellenállás értéke a pillanatnyi áramerősség VÁLTOZÁS-tól függ.

A bekapcsolás pillanatában nagy áram indulna meg, amire a tekercs nagy induktív ellenállással "válaszol", ami erősen korlátozza az áram-erősséget!


Ennek eredménye, hogy egy ellapult bekapcsolási görbe jelentkezik, vagyis az induktivitás méretétől függő idő kell míg az áramerősség eléri a konstans értéket.


Magyarul fogalmazva: KÉSLELTETI AZ ÁRAMOT!

2019. máj. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:
Köszönök minden választ. Az alap megoldandó feladat, hogy futó indexet akarok építeni, mint az új Audikon van. Arra gondoltam, hogy lenne 9 relé úgy kötve, hogy mindegyik sorban kapcsolná a következőt, így futva végig a ledsor kigyújtását. Vagyis terhelő áram gyakorlatilag nincs, de meg kellene egy tizeddel késleltetni a reléket, hogy szépen fusson a csík. Tudom, hogy erre van elektronikai megoldás, de én olcsó jános vagyok, és van egy nagy szatyor relém.
2019. máj. 10. 22:10
 8/42 anonim ***** válasza:
0%

#6, #5-nek:


Egy normálisnak mondható relében már régóta billenőkapcsoló van, ami (ugyanúgy mint a villanykapcsolóban) a szikrakioltást biztosítja!

2019. máj. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
55%

#8 vagyok:


Ezt inkább hagyd a p'csába!

Ez nagyon primitív!


Az én tekercses tanácsomat is azonnal felejtsd el, VÁZZE!


A kikapcsolás pillanatában indukálódó feszültség, isten tudja hogy mit vágna haza a kocsidban!


Na! Ezért is lenne jó, ha a kérdések feltevői kicsit bővebben fogalmaznának!

2019. máj. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 Tak ***** válasza:

Ja,igen,az elektrolit kondit polaritáshelyesen a relével párhuzamosan kell kötni,cca 2200UF vagy több,ha kevés,lehet elé kis értékű soros ellenállást is próbálni.


#8 egyenként megeheted az összes gépjárműbe való billenőkapcsoló nélküli relémet egyesével,nem fog tetszeni

2019. máj. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!