Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan lehet egy 12V-os relé...

Hogyan lehet egy 12V-os relé meghúzását késleltetni?

Figyelt kérdés
Egyszerű megoldás kellene, nem kapcsolt áramkör meg miegyéb, csak egy kondi valahova kötve, vagy ilyen valami. Csak fél tized másodperc késés kellene.

2019. máj. 10. 21:46
1 2 3 4 5
 21/42 Szirty ***** válasza:

Szóval tényleg nem épp "elegáns" megoldás ilyet relékkel csinálni, de itt egy kapcsolás hozzá:


[link]


Ezt olyan hosszúra egészíted ki az egyes relékapcsolások ismétlésével amilyenre akarod.

A késleltetést nagymértékben befolyásolja a relé tekercsének az ellenállása.


A relé adatai:

Feszültség: 12V DC

Tekercs ellenállása: 268 Ohm

2019. máj. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:

#19, Szirty-nek:


Azért ugrottam neked, mert rühellem a fontoskodó okoskodást. Pláne akkor, amikor valaki orbitális b'romságot mond, ezt nem látja be, és tetézi avval hogy még meg is akarja magyarázni a h'lyeségét!


Pont úgy, mint te!


Bőszen próbálod magyarázni, hogy a gyors kontaktus-bontásnak semmi köze az ívoltáshoz, mert az "a szikrázás mértékét csökkenti."


A "szikra" mágis szerinted mi, szakemberkém?


Lássuk, ezt hogyan próbálod megmagyarázni?


(Eddig jókat mosolyogtam rajtad! Kíváncsi vagyok, hogy röhögésre is tudsz -e bírni?)

2019. máj. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 Szirty ***** válasza:

Te írtál hülyeséget akkor amikor leírtad hogy a relében váltókapcsoló van.

"mert rühellem a fontoskodó okoskodást."


Amit éppen művelsz. :-/


Persze lehet hogy mást értettél alatta, de a relében nincs váltókapcsoló. De ezt már leírtam méghozzá rosszindulat nélkül. Ellentétben a te "barom" üzemmódoddal.


"Lássuk, ezt hogyan próbálod megmagyarázni?"


Sehogy. Egyetértek veled. A váltókapcsoló ívoltásra való.

Mindig tanul az ember...

2019. máj. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 Szirty ***** válasza:
*billenőkapcsoló
2019. máj. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:

Tehát relében nincs olyan amelyben billenő-kapcsolót vezérel az elektro-mágnes, és a billenő-kapcsolónak nem ívoltás a feladata?


Te tényleg h'lyébb vagy mint a sokévi átlag!


Cseppet se zavarjon hogy már nem egyet javítottam aminek elfáradt a rugója.

A második részről csak annyit, hogy nézz utána.


Nem vitázom veled, engem nem a szereplési vágy hajt.

2019. máj. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:

Ez jó, direkt nem szóltam bele a témába tegnapelőtt.

Gondoltam, ezt inkább kivárom, ahogy a Szirty-troll és a nyolcosztályos egyszerű mentális idegbeteg egymásnak feszül.

Úgyis lett...

Toljátok csak, most legalább kivételesen nem engem fáraszt egyik félnótás sem...

2019. máj. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 Szirty ***** válasza:

Valójában nincs okod azt gondolni hogy nem tudom mi van egy relében.

De ha számodra jobban megfelel az a meggyőződés hogy van, akkor maradjunk ennél a változatnál. :)

2019. máj. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 Szirty ***** válasza:

"A relé adatai:

Feszültség: 12V DC"


Az adatoknál elfelejtettem megemlíteni, hogy billenőkapcsoló nincs benne! Bocsánat érte!

2019. máj. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:

" nyolcosztályos egyszerű mentális idegbeteg ", #26-nak:


Tehát te olyan szinten bele vagy zakkanva a GYK-ba, hogy már magad előtt "megjelenik" a hozzászóló. Felismered a jellemét a hozzászólása szóhasználatai, és szófordulatai alapján. Az én esetemben még a százalék sem adhatott támpontot, mert az az utolsó beszélgetésünk óta változott. Én téged a "nyolcosztályos egyszerű mentális idegbeteg" beszólásodról ismertelek fel.

Ilyen, többszörösen degradáló leminősítést egyedül te használsz! Eddig még te vagy az első olyan, aki ilyen szélsőséges mértékben próbálja hangsúlyozni a felsőbbségét!


Sajnos amíg ezeket leírtam, előttem is "megjelent" a te életed!

2019. máj. 14. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:

# 29

Ne viccelj, te "dicsekedtél" azzal, hogy csak nyolc általános végeztél.

Az intelligenciáról árulkodik, hogy arról sincs fogalmad, milyen árulkodó jelek buktatnak le kapásból.

Azt is tudjuk, hogy neked mindenről vannak vízióid, még a televízió működésének fizikájáról is sajátos elképzeléseid vannak.

Hogy rólam miket képzelsz, az meg már régóta kabaré kategória.

Úgyhogy told a műsort, humorista... (ja, te már alapból beszélsz félre).

2019. máj. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!