Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy max 3A-es kimenetű buck...

Egy max 3A-es kimenetű buck convertert ráköthetek egy 12V-os,10A-es tápegységre?

Figyelt kérdés
Lehet belőle gond, hogy a converter nem tud akkora áramot leadni?
2019. máj. 24. 21:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Az áramot nem tolják, hanem húzzák.

A kérdés olyasmi képtelenség, mintha egy kötelet tolni akarnál, nem pedig húzni.

Meg az unalomig ismételt kérdések itt is, hogy a "töltőm" 3 A-os, jaj nem fogja tönkretenni a telefont?

Hol tenné már tönkre, a telefon szabályzója pont annyit fog felvenni, amennyit "ő" akar.

2019. máj. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én inkább arra gondoltam, hogy ha a fogyasztóm mondjuk 5A-t akarna-e "húzni", akkor az nem-e tenne kárt benne.
2019. máj. 24. 21:37
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem, mert a 3 A-os konverternek van egy belső védelme, áramkorlátja, ami elvben 3 A.

Legfeljebb a kínai IC-k a gyakorlatban nem mindig tudnak annyit, amire specifikálva van.

De célszerűbb legalább egy XL4015 konvertert használni, olcsó, FET-kapcsolós, jó hatásfokú, az meg "elvi" 5 A.

Ezzel szemben az LM2596 (3A) elavult, tranzisztoros kapcsolóval, emitterkimenettel, amin feszültség esik, ezért jobban melegszik, rosszabb lesz a hatásfok.

2019. máj. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Te egy 3 kg húzószilárdságú kötélre akarsz 5kg-os súly akasztani.

Leszakad.

Azért konverterben lehet védelem, de ökörség 5A-t igénylő eszközt 3A-es tápegységre kötni.

Semmi értelme, nem fog működni....

2019. máj. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Szirty ***** válasza:
0%

"Én inkább arra gondoltam, hogy..."


Azt kell leírni a kérdésben amire gondolsz. Itt senki nem gondolat olvasó!

2019. máj. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A teljesebb kép kedvéért még hozzátenném, egyébként sok célra tökéletes az LM2596 modul is, amikor kevesebb áramra van szükség (kevésbé melegszik) valamint nincs nagyon kiélezve a bemenet-kimenet különbség.

A FET-es kapcsoló tizedvoltnyi különbséget is képes áthidalni, míg a bázis-emitter feszültségeséssel kalkulálni kell.

2019. máj. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!